Piotrkowianie zrzeszeni w łódzkiej stajni Mustang Klub Polska spotkali się w Garage 313, by omówić plany na nadchodzący sezon. Podkreślali, że pomimo epidemii i odwołania największych imprez motoryzacyjnych w całym kraju, nie tracą nadziei i planują organizację zlotu w naszym regionie jeszcze tego lata, oczywiście jeśli przepisy na to pozwolą.
Amatorzy sportów ekstremalnych będą mogli dostarczyć sobie wkrótce adrenaliny na pumptracku, czyli torze do wyczynowej jazdy na rowerze. Całość powstanie w Barkowicach w pobliżu już istniejącego tam boiska.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie wzbogacił się o trzy nowe respiratory. Urządzenia kupiło miasto. Jest to kolejne wsparcie tej lecznicy przez magistrat. Wcześniej lekarze marszałkowskiego szpitala otrzymali środki ochrony osobistej.
W Polsce w XX wieku dwukrotnie powoływano specjalne struktury - instytucje, których zadaniem było zwalczanie szczególnie groźnych epidemii. Działały one w latach 1919-1923 i 1944-1945. Każdorazowo nosiły nazwę – Naczelny Nadzwyczajny Komisariat do Walki z Epidemiami (dalej NNK).
Wójt Grabicy Krzysztof Kuliński podjął decyzję o zakupie z gminnego budżetu ozonatora i przekazaniu go zespołowi ratownictwa medycznego stacjonującemu na terenie gminy.
Monitoring floty to podstawa zarządzania w każdym przedsiębiorstwie transportowym. Po jego wprowadzeniu codzienna praca zmienia się w wielu aspektach. Choć może to przerażać osoby, które dopiero stawiają w tym temacie pierwsze kroki, proces ten zdecydowanie warto przeprowadzić. Monitoring pozwala na uproszczenie wielu żmudnych procedur, dzięki czemu zyskujesz czas i energię niezbędne do prowadzenia i rozwijania swojej działalności.
We wtorek 5 maja pod Opocznem powstanie pierwszy wojskowy punkt pobierania wymazów w województwie łódzkim. Kierowcom i pasażerom, bez wysiadania z samochodu, żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej pobiorą próbki na obecność koronawirusa. Z wnioskiem o pomoc w zorganizowaniu i obsłudze punktu pobrań wymazów tego typu zwrócił się wojewoda łódzki.
Aleja 3 Maja, wiodąca do Parku im. ks. J. Poniatowskiego to jedna z bardziej urokliwych piotrkowskich ulic. Została tak nazwana dla uczczenia 198. rocznicy uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie. O jej dziejach od czasów, kiedy była główną i najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta i nosiła nazwę Alei Aleksandryjskiej oraz piotrkowianach zaangażowanych w tworzenie pierwszej polskiej ustawy zasadniczej, przeczytacie w książce Pawła Kendry "Znam takie miejsca… Gawędy o ulicach i placach Piotrkowa Trybunalskiego”.
Po raz 229. obchodzimy rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Do jej dziedzictwa odwoływały się kolejne pokolenia Polaków walczących o niepodległość i do dziś obok 11. listopada jest najważniejszym świętem patriotycznym w kraju. O znaczeniu pierwszej polskiej ustawy zasadniczej, okolicznościach jej przegłosowania oraz osobach związanych z Piotrkowem i zaangażowanych w jej powstanie mówią piotrkowscy historycy.
- Opady deszczy wystąpią zarówno w piątek, sobotę, jak i niedzielę, ale będą one niewielkie - mówi Zdzisław Cyganiak, znany obserwator przyrody, który jak w każdy piątek przedstawił na antenie Radia Strefa FM prognozę pogody dla naszego regionu. Sprawdźmy jakiej aury możemy się spodziewać w trakcie majowego długiego weekendu?