Artykuły do tagu: Tor

W bełchatowskich Grocholicach i na Górach Borowskich odbędą się uroczystości upamiętniające 72 rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Jedno miasto - siedem herbów
W blisko osiemset letniej historii Piotrków okazywał się kilkoma herbami: herbem dynastycznym Piastów, herbem z orłem białym w koronie, herbem orła z herbem królów elekcyjnych na piersi, herbem z okresu zaboru pruskiego...
Co dalej z obiektami przy Batorego 10?
Prawdopodobnie do końca roku w obiekcie przy Batorego 10 nic się nie zmieni.
Jak na piotrkowskich wyścigach bywało
Wyścigi konne były jedną z największych atrakcji międzywojennego Piotrkowa. Cieszyły się ogromną popularnością.
Instalują solary na piotrkowskiej pływalni
Pierwsze kolektory słoneczne pojawiły się na krytej pływalni przy ul. Próchnika.
ULUBIONE MIEJSCE ROZRYWKI LOKALNEJ ELITY
Była własnością miasta, które z jej działalności czerpało całkiem niezłe zyski. Wieczorami na dancingach bawili się tu najzamożniejsi piotrkowianie, rankiem zaś na śniadania wpadali dżokeje. Stołował się tu nawet sam Henryk Dobrzański, słynny „Hubal”…
Spory trybunałów o czarcią łapę
Baśnie, legendy, bajdurzenia każde szanujące się miasto jakieś posiada. Ile w nich prawdy? trudno dociec. Zawsze jednak jakieś ziarenko prawdy się kryje. Są jednak takie opowieści o które toczy się nieustanna walka…
Piotrków: Nowa biblioteka? Potrzebne wykopaliska
Co kryje się w podziemiach placu pofranciszkańskiego? Tego nikt nie wie. Wiadomo, że setki lat temu stały tam klasztor i kościół Franciszkanów. Jedno jest też pewne - jeśli miasto chce tam postawić nowy gmach biblioteki, musi sprawdzić, co ukryte jest pod ziemią, czyli przeprowadzić badania archeologiczne. - Bo to, co jest pod ziemią, jest zabytkiem - mówi kierownik piotrkowskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.
Najpierw klasztor, później koszary
Niewiele zachowało się pamiątek po piotrkowskim klasztorze Franciszkanów. (...) Kres XVII-wiecznej budowli położyły naloty Luftwaffe we wrześniu 1939 roku…
„Jaskółki” i „pożyczki”, czyli o fryzjerstwie dawniej i dziś
Kiedyś „jaskółki”, „garsonki”, „irokezy”, dziś „pajęczyny”, „cegiełki” „błyskawice”, „boby” lub styl emo. Wakacje to dobry czas na eksperymenty fryzjerskie.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat