Artykuły do tagu: SOS

Kwiecień - Międzynarodowy Miesiąc Świadomości Autyzmu
Kwiecień jest miesiącem Świadomości Autyzmu, z tej okazji Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przystąpił do ogólnopolskiej akcji "Niebieskie Igrzyska". W ramach propagowania wiedzy na temat zaburzenia odbywały się prelekcje propagujące wiedzę wśród młodzieży. W czwartek dzieci z piotrkowskich szkół uczestniczyły w happeningu "Bliżej Autyzmu" na rynku Trybunalskim.
Piotrkowianin zaginął w Magdeburgu [AKTUALIZACJA]
Dobra wiadomość. Pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego Przemysław Trenda, o zaginięciu którego w Magdeburgu w Niemczech informowaliśmy, został odnaleziony. 8 marca mężczyzna wyszedł ze szpitala i od tego czasu nie było z nim kontaktu. W poszukiwania włączyła się już także organizacja SOS Zaginięcia.
07.08.2022 06:16
Widzisz barszcz? Reaguj!
Barszcz Sosnowskiego to niezwykle inwazyjna i trująca roślina. Najlepiej trzymać się od niej z daleka. Co powinniśmy zrobić, jeśli jednak spotkamy ją na swojej drodze? Najlepiej poinformować o tym odpowiednie służby.
Znamy Miejskie Punkty Zbiórki Darów dla Ukraińców
W Piotrkowie Trybunalskim uruchomiono Miejskie Punkty Zbiórki Darów dla Ukraińców. Każdy, kto chciałby pomóc, może odwiedzić poniższe miejsca oraz zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi listy produktów, jakie będą w nich przyjmowane.
Spłonęła 100-letnia sosna
W parku przy Pałacu Biskupów Kujawskich w Wolborzu spłonęła 100-letnia sosna. Do pożaru doszło w sobotę w nocy, a drzewo zostało całkowicie zniszczone.
Miasto dowiezie potrzebujących do punktów szczepień
Łącznie 84 osoby zgłosiły miastu potrzebę dowiezienia na szczepienie. Spośród nich już 68 skorzystało z transportu, do którego uprawnione są osoby mające trudność w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień ze względu na wiek lub niepełnosprawność.
Wiosna zawitała do Mediateki
„Powiew wiosny" to temat przewodni wystawy, na której zaprezentowane zostały niezwykle barwne rysunki i grafiki wykonane przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piotrkowie Trybunalskim.
Piotrkowscy szczypiorniści i szczypiornistki oddali osocze
Czworo zawodników piotrkowskich klubów piłki ręcznej: Oktawia Płomińska (Piotrcovia) oraz Adam Pacześny, Roman Pożarek i Marcin Szopa (Piotrkowianin) oddało w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi osocze.
Sosy dla gastronomii do zadań specjalnych
Smaczny, dobrze dobrany sos potrafi stać się największym atutem podawanego dania. Z drugiej jednak strony, dip niskiej jakości może też kompletnie zrujnować jego smak i zniechęcić klientów do zamawiania kolejnych posiłków w twojej restauracji. Opracowanie autorskiej receptury, która zadowoli wszystkie gusta, jest trudne, a przechowywanie i podawanie sosów własnej produkcji przysparza szefom kuchni wielu problemów natury logistycznej. Coraz więcej restauratorów sięga więc po wygodne rozwiązanie – gotowe sosy dla gastronomii. Jak wybrać te najlepsze?
Barszcz Sosnowskiego nadal groźny
Wakacyjne miesiące to czas kwitnienia niebezpiecznego dla zdrowia barszczu Sosnowskiego. Rozpoznać go można między innymi po kwiatach, które swoim wyglądem przypominają kwiaty kopru.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat