W Rynku Trybunalskim powstała kolejna atrakcja turystyczna. W sercu Piotrkowa działalność rozpoczęło muzeum lodów.
W sobotnie popołudnie w Rynku Trybunalskim prowadzona była zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy: Legalna aborcja bez kompromisów.
Rynek Trybunalski w Piotrkowie stanowi centralny punkt średniowiecznego układu urbanistycznego. Choć nie jest największy, to pomieściły się na nim i królewskie orszaki i niejedna ekipa filmowa. Co warto wiedzieć o tej części piotrkowskiej starówki?
Piotrkowska Starówka już w świątecznym klimacie. W niedzielne popołudnie rozbłysła miejska choinka ustawiona na płycie piotrkowskiego rynku.
Piotrkowska policja wydała oświadczenie w sprawie wydarzeń z 7 listopada, które miały miejsce w Rynku Trybunalskim. Podczas jednego z protestów organizowanych w ramach Strajku Kobiet funkcjonariusze interweniowali wobec jednego z manifestujących mężczyzn. Wg niektórych była to zbyt brutalna interwencja.
Kolejny strajk kobiet zaplanowano w sobotę na godzinę 17 w Rynku Trybunalskim. Protestujących zaczęła spisywać policja. Doszło do incydentów.
Plakaty, banery i transparenty związane ze strajkiem kobiet w Piotrkowie, które zostały umieszczone przed biurem PiS w Rynku Trybunalskim zniknęły. Zabezpieczyła je policja, ponieważ prowadzi postępowanie dotyczące obrazy uczuć religijnych.
Frekwencja spontanicznego zgromadzenia w Rynku Trybunalskim zaskoczyła wszystkich. W piątkowy wieczór na Starówkę przyszło kilkaset osób, by protestować przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.
Dzięki miejskiemu monitoringowi szybko udało się ustalić i zatrzymać 16-letniego chłopaka, który we wtorek wieczorem oszpecił zarys ratusza w Rynku Trybunalskim.
W Piotrkowie taksówki nie mogą wjechać na płytę Rynku Trybunalskiego. Jest to uciążliwe dla odwiedzających miasto – żali się turystka, która do nas napisała. – Prawo zabrania wjazdu taksówek - wyjaśnia komendant Straży Miejskiej Jacek Hofman.