Zapraszamy na Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 15 grudnia na placu targowym w Moszczenicy.
W środę (04.12.2024) na Rynku Trybunalskim stanęła ponad 9-metrowa jodła kaukaska. Już w czwartek będzie dekorowana złoto - bordowymi bombkami. Kolejne żywe drzewka zostały ustawione na Placu Kościuszki, natomiast trzecie duże drzewko znalazło swoje miejsce przy pomniku Jana Pawła II. Dodatkowo miasto zostało udekorowane ponad 20 drzewkami w donicach.
„Miejsce Spotkań Świeżych” pod taką roboczą nazwą ma na początku 2025 roku powstać nowa przestrzeń dla inicjatyw artystycznych w piotrkowskim MOK-u. Jak zapowiadają inicjatorzy, będzie to miejsce otwarte dla wszystkich młodych ludzi, którzy będą mogli porozmawiać, zaprezentować swoje zainteresowania i tworzyć wymarzone wydarzenia artystyczne.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zorganizował wraz z uczniami i nauczycielami piotrkowskich szkół podstawowych, happening mający na celu promowanie prawidłowych wzorców i uwrażliwienie społeczności na problemy przemocy domowej. W poniedziałek (02.12.2024) młodzi przeszli od rynku w kierunku Mediateki z białymi balonami symbolizującymi sprzeciw wobec przemocy. W miejskiej bibliotece odbyła się pogadanka z psychologiem, a dzieci przedstawiły scenki teatralne ukazujące problem przemocy w domach.
Piotrkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Kiedy policjanci dotarli do jego miejsca zamieszkania, okazało się, że ukrywa środki odurzające oraz substancje psychotropowe. 35-latek został zatrzymany, a na wniosek prokuratora najbliższe miesiące spędzi w areszcie.
Młodzieżowa Rada Miasta Piotrkowa Trybunalskiego zorganizowała pierwszą inicjatywę - Piotrkowski Konkurs Talentów dla uczniów szkół średnich. Młodzi śpiewali, grali na instrumentach oraz tańczyli, aby pokazać swój talent, oraz przełamać stres związany z wystąpieniami publicznymi.
W Województwie Łódzkim jest nowy pomnik przyrody! To wyjątkowa sosna, której falban pozazdrościłby niejeden modniś. Rośnie w lasach Piotrkowa Trybunalskiego, na terenie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego.
Starzenie się to proces nieunikniony, ale coraz częściej nauka i medycyna wskazują, że jego skutki można znacząco spowolnić. Jednym z najbardziej obiecujących rozwiązań w tej dziedzinie jest terapia z wykorzystaniem NAD+ – kluczowego koenzymu, który odgrywa fundamentalną rolę w funkcjonowaniu organizmu. Wlewy dożylne NAD+ to innowacyjna metoda, która obiecuje nie tylko poprawę kondycji fizycznej, ale także opóźnienie wielu oznak starzenia. Co sprawia, że ta terapia zdobywa coraz większą popularność?
Parki krajobrazowe Województwa Łódzkiego pod specjalną ochroną. Dla każdego z siedmiu cennych przyrodniczo obszarów powstanie dokument, który pozwoli planować wszelkie działania na terenie parków z troską o środowisko naturalne.
109 tys. wniosków wpłynęło do ZUS o świadczenie „Aktywni rodzice w pracy”, w województwie łódzkim 7,5 tys. Świadczenie przeznaczone jest dla pracujących zawodowo rodziców wychowujących dzieci w wieku od 12 do 35 miesięcy, które nie uczęszczają do żłobka, klubu dziecięcego ani przedszkola i nie są pod opieką dziennego opiekuna. Wysokość świadczenia wynosi 1500 zł miesięcznie na dziecko, a w przypadku dzieci z odpowiednim orzeczeniem o niepełnosprawności wzrasta do 1900 zł.