Urząd Miejski w Sulejowie zaprasza na drugą edycję rodzinnego rajdu rowerowego "Tak blisko...". Impreza odbędzie się już w najbliższą sobotę, a gośćmi na niej będą Mieczysław Nowicki i Tadeusz Mytnik.
Wakacje dobiegły końca, ale w kinach liczba premier nie maleje. We wrześniu na widzów czekają świetne produkcje, a większość z nich, to polskie filmy zaczynając od „Kryptonimu Polska” z Borysem Szycem, przez komedię „Zołza” z Małgorzatą Kożuchowską, film o księdzu Kaczkowskim „Johnny” a kończąc na autobiografii Patryka Vegi „Niewidzialna wojna”.
Piotrkowianie wezmą udział w Złombolu. To charytatywny rajd, którego meta w tym roku zlokalizowana będzie w Albanii, a zebrane w trakcie podróży środki, zostaną przeznaczone na wsparcie domów dziecka.
83 lata temu, 1 września 1939 r., wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie na całej niemal długości granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej. Osamotnione w walce Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji przeprowadzonej później, 17 września. Konsekwencją stał się IV rozbiór Polski dokonany przez Hitlera i Stalina.
Termin na złożenie wniosku mija 15 września. Pula środków w programie grantowym wynosi aż 100 tys. zł brutto!
Piotrkowscy policjanci otrzymali informację z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie o zaginięciu dziewczynki. 10-latka miała podróżować taksówką do Sosnowca. Mundurowi szybko namierzyli pojazd i odnaleźli młodą pasażerkę, która bezpiecznie wróciła do rodziców. Jak się okazało, chciała odwiedzić poznaną w Internecie koleżankę.
Blisko sto osób wzięło udział w sobotniej wycieczce rowerowej organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie. Tym razem trasa liczyła dwadzieścia kilometrów.
Na liście leków refundowanych znajdzie się najdroższy lek świata, czyli Zolgensma. Jedna jego dawka kosztuje ponad 2 miliony dolarów. Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o refundacji tego preparatu. Jak się okazało, nie każde dziecko chore na SMA będzie mogło skorzystać z refundacji.
O dyskryminacji, ciałopozytywności oraz sposobach na rozmowę o seksie będzie można posłuchać podczas warsztatów, które w tym tygodniu (25-27.08) odbędą się w Domu Nauczyciela przy ul. Sienkiewicza 16 w Piotrkowie. Zajęcia organizuje Piotrkowski Strajk Kobiet.
Rozmowy z osobami mieszkającymi w miastach na temat transportu pokazują, że podejście do samochodów zmienia się, ale na razie zbyt wolno. Coraz częściej krytykujemy zachowania i nadmierne uprzywilejowanie kierowców. Młodsi rozmówcy rzadziej uważają własne auto za oznakę statusu społecznego. Jednak wybór środka transportu w oparciu o czas, wygodę, koszt i dostępność nadal zbyt często oznacza jazdę samochodem. Takie wnioski wyciągnęli socjolodzy z badania opinii przeprowadzonego wspólnie z organizacjami pozarządowymi w wybranych dużych miastach Polski.