Długi weekend majowy to dla Polaków czas odpoczynku od codziennych obowiązków. Wspólne grillowanie w gronie rodziny lub znajomych to od wielu lat ulubiony wybór wielu naszych rodaków na spędzenie majówki. Czy w czasie panującej pandemii możemy kontynuować tę tradycję? - Tak, ale pod pewnymi warunkami - odpowiada ekspert z kancelarii Twój Prawnik 24.
W dwóch kościołach na terenie powiatu opoczyńskiego złamane zostały przepisy dotyczące ograniczenia zgromadzeń. W jednym z nabożeństw uczestniczyło aż 48 osób.
Kierowcy nie zwracają uwagi na sygnalizację świetlną i przejeżdżają na czerwonym. Mieszkańcy Wierzej boją się o swoje bezpieczeństwo, bo skrzyżowanie ulic Sulejowskiej, Dalekiej i Kleszcz pokonują co najmniej dwa razy dziennie. Boją się, że problem zostanie zauważony dopiero, gdy dojdzie do tragedii.
Trzy wypadki, w których ucierpiało sześć osób i 34 kolizje - tyle zdarzeń odnotowała piotrkowska policja na przejeździe przez A1 na ul. Twardosławickiej od września 2019 roku, czyli od momentu oddania go do użytku.
Ministerstwo Infrastruktury proponuje m.in. odbieranie prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczą prędkość o ponad 50 km/h poza terenem zabudowanym. Według niektórych szacunków liczba zatrzymanych praw jazdy może w przyszłym roku wzrosnąć nawet o 40 tys.
W dalszym ciągu docierają do nas sygnały dotyczące dwóch miejsc w ciągu budowanej autostrady A1. Kierowcy sygnalizują problemy na rondzie w Jeżowie oraz przejeździe z Piotrkowa do Twardosławic. Z kolei policja zapewnia, że oba miejsca są codziennie patrolowane. Ponadto w Jeżowie niebawem ma zmienić się organizacja ruchu.
Od 1 stycznia 2020 roku zmianie ulegną przepisy dotyczące Strefy Płatnego Parkowania w Piotrkowie.
Od 7 listopada w życie wchodzą nowe przepisy o ruchu drogowym. Uregulowana zostanie kwestia tworzenia korytarzy życia oraz jazdy na suwak. Poza tym nastąpi kilka istotnych zmian związanych z policyjnymi kontrolami. Dotyczą one nie tylko samych policjantów, ale i kierujących.
Rząd dał zielone światło przepisom o korytarzu życia i przyjął projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym. Teraz kierowcy będą mieli obowiązek stworzenia przejazdu dla pojazdów służb ratunkowych, które jadą do ofiar wypadków. Do tej pory bywało z tym różnie, o czym niemal każdego dnia przekonywali się piotrkowscy strażacy i ratownicy medyczni.
Egzaminy na konkretną godzinę, nie więcej niż 9 jazd przypadających na jednego egzaminatora czy zdawanie na pojeździe czterokołowym przez osoby niepełnosprawne, to tylko część zmian, które wprowadzono do egzaminów na prawo jazdy. Wszystkie modyfikacje mają na celu poprawę jakości egzaminów, a przez to zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Czy rzeczywiście pomoże to przyszłym kierowcom?