Niemiecki projektant Karl Lagerfeld zmarł 19 lutego 2019 roku. Śmierć artysty to wielka strata dla całego świata mody, był inspiracją dla wielu współczesnych kreatorów, m.in. dla projektantki "Mody Polskiej" Kaliny Paroll, dziś mieszkanki Piotrkowa Trybunalskiego.
Nowo wykonana instalacja sanitarna musi zostać wykopana i ułożona głębiej. Wszystko dlatego, że projektant błędnie wykonał dokumentację projektową. Prace były wykonywane w ramach budowy ronda u zbiegu Armii Krajowej, Żelaznej, Górnej i Dmowskiego w Piotrkowie.
W siedzibie Urzędu Miejskiego w Sulejowie odbyło się kilka dni temu otwarcie ofert przetargowych na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy dwóch budynków: basenu przyszkolnego i hali sportowej.
I Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim z potężnym dofinansowaniem. Prawie milion złotych trafi do popularnego "Chrobrego" z Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki pozyskanej kwocie w placówce zrealizowany zostanie projekt "Kierunek przyszłość", który szkoła złożyła do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi rozstrzygnął konkurs „Ekopracownia pod chmurką”. Wśród laureatów, którym przyznano dofinansowanie na utworzenie punktów dydaktycznych, znalazły się projekty placówek oświatowych z terenu gminy Grabica: Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Brzozie („Brzózka” z dofinansowaniem 48 tys. 216 zł) i Szkoły Podstawowej im. J. Porazińskiej w Boryszowie („Botanik” z dofinansowaniem 49 tys. 999 zł).
Jajka, kwiaty, owoce, warzywa, pościel, bielizna, buty, pieczywo… czego tam nie ma. We wtorki i piątki osiedle Piastowskie w Piotrkowie zamienia się w wielkie targowisko. Kupić tam można prawie wszystko. Problem w tym, że hala targowa to nie tylko wygoda dla klientów, ale również (a może przede wszystkim) utrapienie dla mieszkańców osiedla, zwłaszcza tych zmotoryzowanych. Mimo zapowiedzi ucywilizowania handlu w tym miejscu, nic się nie zmienia. Dlaczego?
W trzech podstawówkach gminy Grabica (w Boryszowie, Szydłowie i Brzozie) realizowany był projekt edukacyjny „Zaprogramuj przyszłość#17”. To kompleksowy program edukacji cyfrowej, prowadzony przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Dzięki tej inicjatywie szkoły otrzymały pomoce dydaktyczne, zaś nauczyciele zostali przeszkoleni do prowadzenia zajęć z programowania dla klas I – III.
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim spotkali się z koordynatorem ogólnopolskiego projektu „Zwolnieni z Teorii", który zachęca młodzież do podejmowania inicjatyw społecznych na rzecz swojej okolicy. Dzięki organizacji takich przedsięwzięć młodzież ma szanse zdobyć kwalifikacje pomocne w przyszłym życiu zawodowym.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie uroczyście podsumowano projekt praktyk zagranicznych Erasmus+, w którym uczestniczyło 57 uczniów z klas IV technikum. Odwiedzili oni Włochy i Hiszpanię, gdzie przez cztery tygodnie uczyli się zawodu pod okiem specjalistów, ale także zwiedzali i poznawali inną kulturę.
Przy ul. Rzecznej w Piotrkowie Trybunalskim powstanie Central Park? Na wieży ciśnień będzie punkt widokowy? Między innymi takie pomysły zgłosili piotrkowianie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.