Artykuły do tagu: Progi

Niewidoczne progi zwalniające w Piotrkowie [Aktualizacja]
Na ul. Krakowskie Przedmieście przy Szkole Podstawowej nr 16 w Piotrkowie dla poprawy bezpieczeństwa dzieci zamontowano progi zwalniające z kostki betonowej. Przeszkoda była na tyle wysoka, że zmuszała kierowców niemal do zatrzymania się w obawie o uszkodzenie pojazdu. Aby upłynnić ruch ZDiUM zastosował asfaltowe nadlewki, jednak od czasu modernizacji nie wykonano oznakowania poziomego, przez co progi są słabo widoczne dla kierowców.
Od marca zmieniają się progi zarobkowe dla emerytów i rencistów
Od 1 marca pracujący renciści i emeryci, którzy nie ukończyli powszechnego wieku emerytalnego (60/65 lat), będą mogli więcej dorobić do swoich świadczeń. Zmieniają się tzw. limity przychodów. Niższy, bezpieczny próg osiąganych zarobków zwiększa się o 177 zł brutto, a wyższy o 328,70 zł brutto.
Próg przed każdym przejściem?
Właściwie nie ma tygodnia, by w mediach nie pojawił się kolejny film, na którym widać jak samochód uderza w człowieka znajdującego się w pobliżu lub już na samym przejściu dla pieszych. Sam obraz przeraża i przynajmniej teoretycznie powinien odstraszać. Ale chyba tak nie jest.
Gdzie brakuje progów zwalniających?
Jerozolimska, Jeziorna, Witosa, Kostromska od Wojska Polskiego do Łódzkiej, Kościelna, Rzemieślnicza. Na wszystkich wymienionych ulicach, zdaniem słuchaczy Strefy FM, powinno się zamontować progi zwalniające.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat