I zrobił to w iście amerykańskim stylu. Przed Hotel Agat podjechało pięć sportowych samochodów. Z jednego z nich wysiadł prezydent Krzysztof Chojniak. W sali konferencyjnej czekało już na niego 250 osób. Kandydat RdP stanął przed wielkim ekranem i zaprezentował priorytety dla Piotrkowa na lata 2019-2023.
Komitet Wyborczy „Razem dla Piotrkowa” opublikował na FB post sugerujący, że spot kandydatki na prezydenta Marleny Wężyk-Głowackiej jest plagiatem. Radna tymczasem cieszy się z popularności swojego filmiku.
Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego chce utworzyć szczegółową dokumentację fotograficzną miasta. Każdy element przestrzeni jak np. ulica, dom, czy też ogrodzenie, można sfotografować i przesłać do organizatorów. Projekt stworzenia archiwum podzielony został na 5 etapów, z których każdy dotyczy innej części miasta. Na koniec, a dokładnie na 2022 rok, zaplanowano podsumowanie projektu i utworzenie albumu z fotografiami.
Piotrkowska Miejska Orkiestra Dęta w minioną sobotę świętowała swój jubileusz. Okolicznościowy koncert odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury. 10. rocznica istnienia orkiestry była okazją do wręczenia kilkunastu jej członkom Medali za Zasługi dla Piotrkowa Trybunalskiego. Tego wieczoru nie zabrakło również podziękowań ze strony muzyków dla tych, którzy od lat wspierają działalność i współpracują z piotrkowską orkiestrą dętą.
Na tę publikację miłośnicy i znawcy dziejów Piotrkowa czekali kilkadziesiąt lat. We wtorek, 30 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się premiera wydawnicza „Monografii Piotrkowa Trybunalskiego” Michała Rawity Witanowskiego. Rękopis najsłynniejszego piotrkowskiego regionalisty odczytał i przygotował do druku Piotr Głowacki.
Zadebiutował w 1967 roku w tygodniu harcerskim „Na przełaj”. Andrzej Grabowski – pisarz, poeta, kawaler Orderu Uśmiechu w młodości związany z Piotrkowem obchodzi w tym roku 50-lecie debiutu.
Piotrków otrzymał nagrodę na Festiwalu Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych „FilmAT”. Wyróżniono projekcję „800 lat Piotrkowa – dzieje w kalejdoskopie”. Nagrodę przyznał i wręczył Zbigniew Żmudzki, laureat Oscara.
Szablą, szpadą oraz rapierem z lewakiem walczyli uczestnicy IV Pucharu Piotrkowa w Szermierce Klasycznej, który odbył się w niedzielę w sali gimnastycznej ZSP nr 2.
Widowisko historyczne pod tytułem „Po-słowie w Piotrkowie, czyli sprawa miłości” obejrzeli w sobotę piotrkowianie, którzy przybyli na płytę Rynku Trybunalskiego. W spektaklu plenerowym wystąpili znani polscy aktorzy m.in. Dominika Ostałowska, Mirosław Zbrojewicz, Antoni Pawlicki, a także piotrkowianin Marcin Januszkiewicz.
Leszek Józefacki odebrał Złotą Wieżę Trybunalską. Uroczystość wręczenia statuetki odbyła się w czwartek, 21 września, na Zamku królewskim w Piotrkowie. Złotą Wieżę Trybunalską laureatowi wręczył Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak i Prezes Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego Waldemar Domarańczyk.