Do 31 maja można zgłaszać kandydatów do Złotej Wieży Trybunalskiej. To wyróżnienie, które jest przyznawane przez Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego przy udziale przedstawiciela piotrkowskiego muzeum oraz dotychczasowych laureatów, którzy wspólnie tworzą kapitułę.
Przejażdżka motocyklem to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Jeżeli mamy wolnych kilka godzin, czy choćby popołudnie to możemy wykorzystać ten czas na zwiedzania najbliższej okolicy.
18 stycznia rankiem piotrkowianie obudzili się w wolnym od hitlerowców mieście, a ta data uznawana jest za wyzwolenie Piotrkowa. Co roku, w rocznicę wyparcia z miasta wojsk hitlerowskich, pamięć bohaterów walk o wolność wspomina piotrkowska Lewica.
Przedstawiciele Partii Republikańskiej zawiązali swoje struktury w okręgu piotrkowskim, a w poniedziałkowe (13.12.2021) popołudnie zaprezentowali najważniejsze obszary, nad którymi ich zdaniem trzeba się pochylić w kontekście rozwoju naszego regionu, ale również całego kraju.
Radny ogłosił swoją decyzję na Facebooku. Zgodnie z pismem skierowanym do przewodniczącego Rady Miasta Mariana Błaszczyńskiego od 6 grudnia będzie radnym niezależnym. Powodem rezygnacji ma być brak dyskusji i współpracy m.in. przy planowaniu budżetu miasta.
Rozpoczęła się 34. kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków ze starego cmentarza w Piotrkowie. W piątek kwestują uczniowie z piotrkowskich szkół.
Już po raz 34. w Piotrkowie odbędzie się kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.
"Widowisko na cztery lalki i mieszkańców Piotrkowa” będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę 15 sierpnia o godz. 20.00 w Rynku Trybunalskim.
Spektakl oparty jest na przekazie, jakoby Królowa Bona sprowadziła do Piotrkowa Trybunalskiego czarownicę, która miała rzucić czar na Barbarę Radziwiłłównę i jej związek z Zygmuntem Augustem.
Z okazji 230. rocznicy miasto wspólnie z Archiwum Państwowym przygotowało plenerową wystawę, którą będzie można oglądać w parku Jana Pawła II. - Na dwudziestu czterech barwnie ilustrowanych planszach zaprezentowaliśmy Konstytucję 3 Maja 1791 r. w znacznie szerszym kontekście historycznym i prawnym, odnosząc się do dziejów Piotrkowa Trybunalskiego – zaprasza do odwiedzania wystawy dr Tomasz Matuszak, dyrektor Archiwum Państwowego.
Budynek, w którym mieści się dziś siedziba Sądu Rejonowego i Sądu Okręgowego w Piotrkowie to jedna z najokazalszych budowli w mieście. Z daleka zwraca uwagę nie tylko jasna elewacja, ale też wieńcząca ścianę frontową rzeźba przedstawiająca Temidę. Kiedyś przykuwała uwagę również stojąca na zewnątrz fontanna z rzeźbą sikającego do niej chłopca. Ze zniknięciem figurki wiąże się ciekawa historia.