Partia Republikańska przedstawiła "Piątkę dla Piotrkowa"

Wtorek, 14 grudnia 202131
Przedstawiciele Partii Republikańskiej zawiązali swoje struktury w okręgu piotrkowskim, a w poniedziałkowe (13.12.2021) popołudnie zaprezentowali najważniejsze obszary, nad którymi ich zdaniem trzeba się pochylić w kontekście rozwoju naszego regionu, ale również całego kraju.
fot.: P. Kwiatkowski fot.: P. Kwiatkowski

 Na "Piątkę dla Piotrkowa" zaproponowaną przez Republikanów składają się: rodzina, demografia, przedsiębiorczość, wspólnota oraz współpraca. 

Rodzina to zarazem silny, jak i wrażliwy organ społeczny. Ważne jest w tym punkcie zwrócenie szczególnej uwagi na opiekę społeczną czy zapewnienie zaplecza mieszkaniowego dla rodzin. Jednocześnie godne pochwały są działania piotrkowskich instytucji na rzecz osób ubogich. Mowa tu o Oratorium św. Antoniego, Polonii, Piotrcovii i AKS-ie - mówi Jakub Marcinkowski, przewodniczący piotrkowskich struktur Partii Republikańskiej. 

Kolejną istotną kwestią ma być demografia, a w tym także migracja. Tu przedstawiciel partii wskazuje na ruchy społeczeństwa zarówno w najbliższym, jak i zupełnie dalekim otoczeniu. Przybywanie do regionu obcokrajowców sprawia, że wraz z nimi pojawia się w nim ich kultura. Wielu decyduje się pozostać w Polsce, tu chcą na stałe pracować, a to tworzy szansę do nawiązania współpracy.

 

Partia Republikańska chce też stawiać na przedsiębiorczość. Wskazuje, że niezbędne jest tworzenie większej liczby miejsc pracy. Wymagana jest też poprawa warunków na rynku pracy dla przedsiębiorców. Lider piotrkowskich struktur ugrupowania zastanawia się, czy nie należałoby pomyśleć nad jakimś systemem stałej współpracy między pracodawcami, a pracownikami na poziomie nie tylko poszczególnych przedsiębiorstw. 

 

Czwartym elementem "Piątki dla Piotrkowa" jest wspólnota. - Większości z nas kojarzy się ona z jakimś religijnym wyznaniem. Często tak właśnie jest, ale przecież są też różne inne wspólnoty, jak mieszkaniowa czy rady osiedli. Niedawno zawiązała się wspólnota osób przeciwnych budowie w zaproponowanych wariantach, południowej obwodnicy Piotrkowa. To taki dobry przykład parlamentarny i jak najbardziej republikański. Być może mogliby się na nim wzorować piotrkowscy radni, którzy ze względy na covid nie pracują tak, jak wszyscy byliśmy do tego przyzwyczajeni - dodaje Jakub Marcinkowski. 

 

Musimy też zdecydowanie postawić na współpracę. Miasta byłego województwa piotrkowskiego, takie jak Piotrków, Bełchatów, Radomsko i Tomaszów, mają łącznie około 240 tys. mieszkańców. To więcej niż choćby Częstochowa, Kielce czy Opole. Jeśli dodamy do tego mniejsze miejscowości typu Sulejów czy Rozprza, mamy naprawdę potężną siłę i potencjał. Warto więc wykorzystać naszą korzystną lokalizację - mówi szef piotrkowskich Republikanów. 

 

W spotkaniu przy Rynku Trybunalskim uczestniczyła również posłanka Małgorzata Janowska, która zwróciła uwagę na to, że jeśli chodzi o okręg wyborczy nr 10, to właśnie Piotrków ma być sercem, które pozwoli na rozwój partii w regionie. Zaprosiła również do zasilania jej szeregów i zapowiedziała, że wkrótce Republikanie będą działać także w Bełchatowie.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

8


Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)17.12.2021 06:42

Czyli czyli ta pani z zawodu jest dyrektorem

30


PoP ~PoP (Gość)16.12.2021 08:12

Pani Janowska po kilkunastu dniach pobytu w Partii Republikańskiej przeszła do PIS i dostała stołek w Elektrowni Bełchatów - "kończ waść wstydu oszczędź (p. Jakubie)". Link do informacji źródłowej: https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/malgorzata-janowska-poslanka-klubu-pis-dyrektor-w-elektrowni-belchatow-pge-5528378

60


gregu ~gregu (Gość)16.12.2021 06:50

Macie jeszcze jakieś pytania odnośnie tej pani ? !!!!!!!!!
https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/malgorzata-janowska-poslanka-klubu-pis-dyrektor-w-elektrowni-belchatow-pge-5528378

70


Wolę PiS. ~Wolę PiS. (Gość)15.12.2021 21:44

Gładka gadka do Władka.

40


felicita ~felicita (Gość)14.12.2021 17:39

A kto będzie informował kobiety, że muszą rodzić trupy?

98


stefan ~stefan (Gość)14.12.2021 12:36

A wykłady z przedsiębiorczości będzie prowadził Mejza.

203


go?ć_roman ~go?ć_roman (Gość)14.12.2021 15:27

Już samo to ze w waszych szeregach są ludzie typu mejza mnie wystarczy....

193


warto pamiętać ~warto pamiętać (Gość)15.12.2021 13:52

To ta partia, której reprezentantem jest m.in. niejaki Mejza? No to gratuluję.

62


Morąski ~Morąski (Gość)15.12.2021 10:52

Tak na marginesie Partia Republikańska, czyli jakaś forma nowej partii prawicowej, może to i dobrze, ale jak czytamy posty to idzie padnąć ze śmiechu, oni po prostu zakochani są w Macierewiczu!

42


baltazar ~baltazar (Gość)15.12.2021 10:12

Tak z wyglądu to bałbym się ich do domu wpuścić.

62


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat