W późnym średniowieczu w kulturze europejskiej rozpowszechniła się epidemia tańca zwanego tańcem świętego Wita. Mieszkańcy ówczesnych miast i grodów uczestniczyli w trwających czasem kilka dni tanecznych korowodach. Porwani tańcem, często wbrew woli , w zapamiętaniu doprowadzali się do skrajnego wyczerpania na granicy obłędu. Opętańczy, niewytłumaczalny taniec odbywał się na rynkach, placach i ulicach, wyzwalał stan i reakcje zbliżone do epilepsji. Jego finał pozostawiał uczestników oczyszczonych z trosk, gniewu i strachu, łączył wszystkich bez względu na płeć, wiek, profesję i pochodzenie.
Tylko zwycięstwo w Wągrowcu dawało szanse Piotrkowianinowi na uniknięcie degradacji do pierwszej ligi. Niestety nasi szczypiorniści przegrali wyraźnie z miejscową Nielbą i właściwie stracili możliwość utrzymania. Gospodarze pewnie wygrali 32:24 (18:14).
Czym różni się pisanka od kraszanki? Symbolem czego jest szynka? Którego dnia świąt obchodzimy śmigus-dyngus? Kto znał odpowiedzi na te pytania mógł wygrać atrakcyjne nagrody. W związku ze zbliżającymi się świętami, galeria rozrywkowo-handlowa Focus Mall Piotrków Trybunalski zaprosiła swoich klientów do udziału w imprezie „Święta jak mallowane”.
Spektakl taneczny z elementami misterium męki pańskiej zaprezentowały zespoły Bik Kayk i Wektory. Wytańczyli ból, cierpienie i przebaczenie, wszystko w rytmie rocka., m.in. w rytm muzyki zespołu Dire Straits.
Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, inicjator dyskusji na temat lustracji w polskim kościele, duszpasterz Ormian oraz prezes Fundacji Brata Alberta spotkał się wczoraj z piotrkowianami prezentując swoją najnowszą książkę "Ludzie dobrzy jak chleb", w której wspomina 75 bliskich mu, nieżyjących już osób.
Wjazd na Zawodzie od strony Słowackiego był dla kierowców prawdziwą udręką. Dziura na dziurze. Dziś wreszcie drogowcy ostro wzięli się do pracy i zaczęli uzupełniać braki.
Uwaga podróżni korzystających z piotrkowskiego dworca PKP! Od piątku kasy biletowe, poczekalnia dla podróżnych oraz informacja zostały przeniesione do tymczasowego dworca PKP.
Obchodzona jest na pamiątkę przyjazdu Jezusa do Jerozolimy - Niedziela Palmowa, bo o niej mowa, wypada zawsze na tydzień przed Wielkanocą. W kulturze chrześcijańskiej ma ogromne znaczenie. Tradycyjne palemki świecą także piotrkowianie.
Nowe drzwi i okna na klatkach schodowych, ocieplenie ścian, nowa elewacja, odwodnienie podwórka – jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w mieście przechodzi właśnie generalny remont.
52 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu piotrkowskiego a także Opoczna uczestniczyło w 4 już piotrkowskim mitingu w skoku wzwyż jaki odbył się Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie.