Choroba przychodzi niespodziewanie i diametralnie zmienia życie człowieka. Osoby, które trafiają do szpitala potrzebują wsparcia bliskich. Aby poprawić samopoczucie pacjenta, można podarować mu prezent i to najlepiej taki, który będzie praktyczny. Najlepiej postawić na Fresubin.
Niecodzienną interwencję podjął patrol ruchu drogowego z opoczyńskiej policji. Funkcjonariusze pełnili służbę na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Feliksów w powiecie opoczyńskim. W pewnym momencie do radiowozu podbiegła pasażerka toyoty, była bardzo zdenerwowana. W krótkiej rozmowie poinformowała policjantów, że w samochodzie jedzie z nimi kilkuletnia córka, której życie jest zagrożone.
Zakażenie koronawirusem stwierdzono u lekarza anestezjologa, który pracuje w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. Placówka wstrzymała przyjęcia na laryngologię, urologię, chirurgię, ortopedię, gastrologię i OIOM.
W piotrkowskim szpitalu przy ul. Roosvelta została otwarta Strefa Rodzica. Jest to specjalnie przygotowane miejsce, w którym rodzice towarzyszący swoim dzieciom, przebywającym w szpitalu, będą mogli odpocząć, złagodzić stres związany z chorobą, czy nawet przygotować prosty posiłek. Projekt został sfinansowany i powstał w ramch inicjatywy "Strefa Rodzica. Budimex dzieciom".
Piotrków Trybunalski potrzebuje oddziału geriatrycznego, a z inicjatywą jego utworzenia powinien wystąpić prezydent miasta - z takim apelem do prezydenta Piotrkowa wystąpił jeden z radnych.
W budynku zaczął unosić się fetor. Lokatorzy wezwali policję, okazało się, że w jednym z mieszkań bloku przy ul. Krasickiego 7 na osiedlu Wyzwolenia w Piotrkowie znajdują się zwłoki kobiety. Ciało było w daleko posuniętym stanie rozkładu.
W środę zawieźli 250 kg karmy dla zwierząt ze schroniska w Piotrkowie, a w czwartek sprawili niespodziankę dzieciom przebywającym w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka. Funkcjonariusze Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Piotrkowie nie ustają w niesieniu pomocy.
Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u pracownika Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. To osoba, która pracowała na oddziale wewnętrznym. Przebadano także pozostały personel i pacjentów, ich wyniki były ujemne.
154 litry spirytusu z nielegalnej produkcji trafiło na potrzeby Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. Przechwycony przez służby alkohol zamiast do zniszczenia został przekazany do lecznicy w celu odkażania powierzchni.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie wzbogacił się o trzy nowe respiratory. Urządzenia kupiło miasto. Jest to kolejne wsparcie tej lecznicy przez magistrat. Wcześniej lekarze marszałkowskiego szpitala otrzymali środki ochrony osobistej.