Koronawirus – wbrew temu, co opowiadają tzw. antycovidowcy - nie omija lekarzy. Kilka dni temu zmarł chirurg z Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie, chorował na COVID-19. Zakażenia nie uniknął też szef interny w szpitalu w Wieluniu. - Widzę jak u ludzi narasta agresja, która często wylewa się na nas, lekarzy – mówi dr Mariusz Gębski.
W szpitalu wojewódzkim przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie dziennie diagnozuje się obecność SARS-CoV-2 u średnio 5 pacjentów. - Sytuacja bardzo szybko się zmienia, niestety na niekorzyść, ponieważ liczba zakażonych osób w kraju wciąż rośnie - mówi rzecznik prasowy Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Bartłomiej Kaźmierczak. - Również my - szpital wojewódzki - diagnozujemy coraz większą liczbę zakażonych, zarówno pacjentów, jak i pracowników szpitala.
Walka z pandemią COVID-19 trwa. - Aby była jeszcze bardziej skuteczna, dostosowujemy nasze działania do obecnej sytuacji – informują przedstawiciele rządu. Co się zmienia? Wprowadzone zostają nowe zasady bezpieczeństwa. Od 10 października zasady ze strefy żółtej zostają rozciągnięte na cały kraj. Zwiększone zostaje liczba łóżek w szpitalach. Usprawniony ma zostać proces koordynacji przepływu pacjentów pomiędzy placówkami. Dodatkowo, w każdym województwie powstanie szpital koordynacyjny, a w nim dodatkowe stanowiska intensywnej terapii dla pacjentów zarażonych koronawirusem.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie wstrzymuje planowe przyjęcia pacjentów na Oddział Chirurgiczny oraz Oddział Urologiczny.
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie wstrzymano planowane przyjęcia pacjentów na Oddział Urologiczny. Są oni odsyłani do innych placówek medycznych w regionie.
Zwiększenie liczby miejsc w szpitalach dla osób zakażonych koronawirusem oraz lepsza koordynacja opieki nad pacjentem z COVID-19 na poziomie województwa – to, jak przekazał PAP rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz, niektóre z rozwiązań, planowanych przez resort.
W ostatnich dniach do piotrkowskiego szpitala trafia coraz więcej pacjentów, u których po diagnostyce rozpoznany zostaje COVID-19. Osoby te, po uzyskaniu dodatniego wyniku testu na obecność koronawirusa, przekazywani są do innych szpitali z oddziałem zakaźnym lub w razie wskazań do szpitali wielospecjalistycznych, zgodnie z jesienną strategią walki z pandemią, opracowaną przez Ministerstwo Zdrowia.
Wstrzymano przyjęcia na Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. Pracownik personelu pomocniczego jest zakażony koronawirusem.
Interna w szpitalu przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie nieczynna, u jednego z pacjentów test potwierdził obecność koronawirusa.
Od 6 października przedsiębiorcy z województwa łódzkiego, których firmy ucierpiały w związku z epidemią koronawirusa, będą mogli składać wnioski o dofinansowanie prowadzenia bieżącej działalności. Po anulowaniu pierwszego konkursu na tzw. kapitał obrotowy wprowadzone zostały też nowe zasady udzielania dotacji. Przedstawili je we wtorek (29 września) marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber i dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorcy Łukasz Stajuda.