Proekologiczna polityka Unii Europejskiej sprzyja działaniom mającym na celu poprawę jakości otaczającego nas środowiska naturalnego. Ze środków unijnych finansowane są między innymi działania w zakresie gospodarki odpadami. Dzięki Funduszom Europejskim zwiększyła się liczba Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Są to specjalnie zorganizowane dla mieszkańców gminy miejsca, w którym mogą pozostawić posegregowane odpady komunalne. Dotyczy to w szczególności odpadów, których nie należy wrzucać do zwykłych pojemników na śmieci, na przykład baterii, czy zużytego sprzętu elektronicznego. Korzystanie z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych umożliwia segregowanie odpadów w sposób bezpieczny dla środowiska, zgodny z obowiązującymi przepisami.
Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, pełniący służbę na terenie Piotrkowa zatrzymali 27-letniego obywatela Tadżykistanu poszukiwanego przez austriacki wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna wpadł, bo zostawił dziecko w zamkniętym samochodzie.
Sytuacja gospodarcza Polski pozwala na optymizm w odniesieniu do rynku mieszkaniowego, choć działania nastawione na szybkie odrobienie strat poniesionych przez deweloperów m.in. w wyniku pandemii, mogą doprowadzić do wzrostu cen mieszkań. W stabilizacji rynku może pomóc rządowy program dopłat do kredytów „Bezpieczny Kredyt 2%”.
Urząd Miasta i Gminy w Rozprzy otrzymał nieodpłatnie pętlę indukcyjną. To dzięki uczestnictwu w projekcie „Akademia samorządowa: Dostępność plus – mazowieckie i łódzkie”. Dzięki temu urządzeniu nasz urząd stanie się bardziej przyjazny dla osób niedosłyszących.
Fundusze Europejskie wspierają koncepcję uczenia się przez całe życie, w szczególności podnoszenie i zmiany kwalifikacji. Ułatwiają zdobywanie nowych umiejętności, zmiany ścieżki kariery zawodowej oraz wspierają mobilność zawodową. Centrum Rozwoju Kompetencji Województwa Łódzkiego i PGE Polskiej Grupy Energetycznej w Woli Grzymalinie realizuje projekt unijny „Wsparcie na Nowy Start Zawodowy”. Do skorzystania z oferty zaprasza osoby z województwa łódzkiego, które utraciły pracę bądź grozi im zwolnienie. Inicjatywa dotyczy doradztwa zawodowego, szkoleń i kursów zawodowych oraz płatnych staży zawodowych.
Mieszkańcy Piotrkowa w geście solidarności z protestującymi w Warszawie opiekunami osób niepełnosprawnych. Manifestacja poparcia odbyła się w środowe popołudnie w Rynku Trybunalskim.
Inicjatorzy referendum w Piotrkowie zwrócili się do prezydenta Krzysztofa Chojniaka z apelem o zaprzestanie dalszego zadłużania miasta. Ich zdaniem finanse Piotrkowa są w bardzo złym stanie, a mieszkańcy nie są w stanie spłacać kolejnych kredytów zaciąganych przez władze.
"Transcendencja" – to tytuł kolejnego filmu, jaki zostanie wyświetlony w kinie studyjnym PIKSEL. Seans w najbliższy czwartek (09.03) o godz. 17.00.
Padający śnieg i niska temperatura nie przestraszyła kilkuset osób, które wzięły udział w niedzielnych uroczystościach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się w Piotrkowie.
Fundusze Europejskie wspierają działania zmierzające do poprawy zdrowia i jakości życia mieszkańców województwa łódzkiego. Wśród realizowanych w ostatnich latach projektach na szczególne wyróżnienie zasługują programy profilaktyczne oraz diagnostyka i leczenie chorób cywilizacyjnych. Warto być zdrowym oraz jak najdłużej pozostać aktywnym zawodowo. Dlatego tak istotne jest korzystanie z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz programów rehabilitacyjnych. Regularne badania profilaktyczne w szczególnych wypadkach mogą uratować życie, a programy rehabilitacyjne, dzięki zaawansowanej diagnostyce i nowoczesnemu leczeniu, pozwalają na powrót do zdrowia i pracy.