Utrzymujące się przez dwa dni ponad dziesięciostopniowe mrozy to spore utrudnienie dla bezdomnych. Każdy potrzebujący pomocy może ją otrzymać w noclegowni przy ul. Belzackiej 48 w Piotrkowie.
- Nie jestem w pełni zadowolony z postawy zespołu w tym sezonie, ale z drugiej strony trzeba zauważyć, że nie osiągamy złych wyników, a u siebie wygraliśmy wszystkie - poza remisem z Ruchem - spotkania" – mówił trener Piotrcovii Janusz Szymczyk, gość programu „O tym się mówi” w Strefie FM.
Nie będzie zwolnień grupowych w spółkach piotrkowskiej PIOMY. Mimo zapowiedzi redukcji zatrudnienia o ponad 300 osób, do końca września tego roku pracę straciło tylko kilkadziesiąt z nich.
Na 5 tysiącach metrów kwadratowych: centrum konferencyjne, restauracja, hotel, a w późniejszym etapie także podziemny, przeszklony basen - to tylko niektóre z założeń projektowych adaptacji obiektu przy ul. Batorego 10 w Piotrkowie.
Chociaż nie będzie sali gimnastycznej, to obiekt przy Batorego 10, gdzie ma powstać centrum hotelowo- konferencyjne zostanie zaadaptowany zgodnie z przeznaczeniem.
Opady śniegu i oblodzenie nawierzchni dały się we znaki kierowcom. Niedostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych to główna przyczyna trzynastu kolizji do jakich doszło wczoraj na terenie powiatu piotrkowskiego.
Szpitalny Odział Ratunkowy na Rakowskiej zejdzie do podziemia. Według władz szpitala im. Kopernika w Piotrkowie zlokalizowanie tam nowoczesnego SOR-u pozwoli na zaoszczędzenie sporej kwoty, w porównaniu z wcześniej rozpatrywanymi lokalizacjami.
Zima to czas, gdy w okolicy domków letniskowych pojawiają się amatorzy cudzej własności. Jeden z włamywaczy upatrzył sobie domek w gminie Gorzkowice. Właściciel wezwał policję.
Telewizja NTL z Radomska obchodzi piętnastolecie swojego istnienia. Niezależna Telewizja Radomsko powstała w 1994 roku. I do tej pory działa nieprzerwanie.
Wiózł pasażerów, mimo że sam ledwie widział na oczy. Bełchatowscy policjanci zatrzymali kierowcę autobusu, który po krajowej ósemce poruszał się wężykiem.