Fałszowały recepty wyłudzając refundacje z NFZ. Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą piotrkowskiej komendy zatrzymali właścicielkę apteki oraz byłą lekarkę szpitala wojewódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami z Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymali czterech mężczyzn związanych z oszustwami tzw. metodą na wnuczka, kuzyna czy krewnego. Ich łupem łącznie mogło paść ponad 100.000 złotych.
42-letnia mieszkanka powiatu piotrkowskiego przy kolejnej nieudanej próbie zdania egzaminu praktycznego na prawo jazdy postanowiła tę sprawę "załatwić" inaczej. Przy próbie wręczenia łapówki w wysokości 500 zł spotkał ją jednak srogi zawód. Egzamintator natychmiast powiadomił o tym zdarzeniu policję.
Pirat-recydywista. Po raz trzeci, w krótkim odstępie czasu, piotrkowscy policjanci z Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 29-letniego mężczyznę związanego z procederem piractwa telewizyjnego.
Piotrkowscy policjanci kilka razy w miesiącu zabezpieczają materiały pirackie. Ostatni taki przypadek miał miejsce kilka dni temu w Sulejowie. Zatrzymano tam osiemnastolatka, który na dysku swojego komputera miał zainstalowane nielegalne oprogramowanie, a domu 145 nielegalnie powielonych płyt.
Policjanci zatrzymali 18-letniego pirata. Już usłyszał zarzuty. Za nielegalne kopiowanie może posiedzieć do 5 lat.
Wyłudzili z banków około 160 tys. złotych. Działali metodą ”na słup”. W oszustwo zamieszanych było kilkanaście osób.
Kolejny pirat telewizyjny wpadł w ręce piotrkowskiej policji. Funkcjonariusze z Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali dziś 51-letniego piotrkowianina, mieszkańca osiedla Górna. W swoim mieszkaniu miał dekodery platform cyfrowych, które wykorzystywał w sposób nielegalny.
Policjanci z Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą ponownie zatrzymali 29-letniego mężczyznę związanego z procederem piractwa telewizyjnego.