Mieszkańcy Piotrkowa zauważyli, że na ul. Kwiatowej, Mickiewicza i Lelewela latarnie działają w dzień, natomiast po zmroku już nie.
Na 7. miejscu w tabeli zakończyli fazę zasadniczą szczypiorniści Piotrkowianina. Dzięki środowemu zwycięstwu nad Stalą Mielec 29:27 (14:13) podopieczni trenera Dmytro Zinchuka awansowali o jeszcze jedno oczko. Piotrkowianom pomogli też rywale, we wtorek Chrobry Głogów przegrał u siebie z Sandrą Spa Pogonią Szczecin, a nasi zawodnicy wykorzystali szansę, wygrali w Mielcu i zagrają w play-off z Orlen Wisłą Płock.
Kalendarz pełen jest nietypowych świąt. Jedno z nich obchodzimy właśnie dziś - 4 kwietnia to Dzień Marchewki. Wbrew pozorom jest to jednak bardzo istotna data, bo marchewka jest niezwykle bogata w wartości odżywcze, nie tylko surowa, ale i w formie soków, musów i smoothies.
Podobno ludzie nie chcą siadać obok nich w środkach publicznego transportu. Tak ma być też w restauracjach i pubach, gdzie siedzenia nie są dostosowane do ich wagi. Czy osoby otyłe naprawdę są dyskryminowane?
Marek Belka, były premier, b. prezes Narodowego Banku Polskiego, kandydat Koalicji Europejskiej w wyborach do PE gościł w środę w Piotrkowie. Najpierw w Rynku Trybunalskim spotkał się z dziennikarzami, a później pojechał do siedziby NOT porozmawiać z mieszkańcami miasta i powiatu.
Dzielnicowy namierzył mieszkankę powiatu bełchatowskiego, która na terenie nieużytków rolnych przylegających do lasu w miejscowości Zagadki urządziła sobie nielegalne wysypisko śmieci.
Choroba tarczycy to coraz częstsza diagnoza wystawiana w gabinecie lekarskim. Coraz więcej Polaków odczuwa dolegliwości, źle funkcjonującego narządu hormonalnego. Jak wspomóc swoją tarczycę i uniknąć przykrych konsekwencji jej stopniowego rozwoju? Dlaczego warto o nią dbać i jak to robić?
Gmina Aleksandrów realizuje program profilaktyki stomatologicznej dla dzieci ze szkół podstawowych. Jego celem jest poprawa stanu zdrowia jamy ustnej uczniów.
Myjki parowe służą nie tylko do mycia pojazdów. Jak się okazuje, posiadają szereg innych zastosowań. Warto poznać właściwości oraz parametry tych urządzeń, aby móc dobrać najlepszy sprzęt do różnego typu zadań.
Od 1 kwietnia karetka pogotowia z zespołem podstawowym ratownictwa medycznego będzie stacjonowała przez całą dobę w Grabicy. Podczas negocjacji, które w imieniu gminy prowadził wójt Krzysztof Kuliński, uzgodnione zostało miejsce jej stacjonowania i lokalizacja pomieszczenia dla zespołu ratunkowego. Ambulans formalnie jest przypisany do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, jednak na stałe będzie rezydował przy Gminnym Ośrodku Zdrowia w Grabicy.