Trwają konsultacje społeczne w sprawie nazw ulic w miejscowości Oprzężów. Do 30 listopada mieszkańcy mogą do Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej zgłaszać swoje propozycje.
Mieszkańcy Parzniewic w gminie Wola Krzysztoporska zdecydują, jak nazwać swoje ulice. W Urzędzie Gminy przygotowano ankiety, w których mieszkańcy mogą wyrazić swoje zdanie.
Według feministek, żeńskie końcówki to znak że kobiety skutecznie walczą o swoje miejsce w przestrzeni publicznej. Czy mają rację?
Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie 1 lipca zmienił nazwę na Powiatowe Centrum Matki i Dziecka. Modyfikacja związana jest z nowym profilem działalności szpitala.
Niewiele ponad dwa miesiące mają samorządy na usunięcie nazw upamiętniających komunizm lub inny system totalitarny. Czy w Piotrkowie jest co usuwać?
W związku z wejściem w życie ustawy z 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, konieczna jest zmiana nazwy ulicy Świerczewskiego w Rozprzy.
Nowe prawo weszło w życie, trzeba więc zmienić nazwy ulic. A konkretnie dwóch. Chodzi o ustawę o zakazie propagowania komunizmu. W Tomaszowie w związku z tym muszą zostać zmienione dwie nazwy. W przeciwnym razie, zgodnie z art. 3 ustawy, Urząd Wojewódzki wyda zarządzenie zastępcze i sam zdecyduje o ich nowej nazwie.
Samorządy mają rok na usunięcie z przestrzeni publicznej nazw upamiętniających osoby, organizacje, wydarzenia i daty symbolizujące komunizm lub go propagujące. Tylko gdzie je w Piotrkowie znaleźć?