Co dalej z ulicą Świerczewskiego w Rozprzy?

Wtorek, 28 marca 201710
W związku z wejściem w życie ustawy z 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, konieczna jest zmiana nazwy ulicy Świerczewskiego w Rozprzy.
Co dalej z ulicą Świerczewskiego w Rozprzy?

Mieszkańcy sołectwa Rozprza do 15 marca mieli czas na wyrażenie swojej opinii na temat propozycji nowej nazwy. Mogli również przedstawić swoje pomysły, przekazując je osobiście lub też środkami komunikacji elektronicznej. Oprócz dwóch propozycji przedstawionych przez Urząd Gminy w Rozprzy wpłynęło dodatkowo 13 projektów. Zagłosowało na nie 106 osób, z czego ważnych głosów było 97. Ponad połowa respondentów zagłosowała na propozycję przedstawioną przez Urząd – ulicę Legionów Polskich. Na drugim miejscu z blisko 20% poparciem znalazł się projekt ulicy ks. Bolesława Korwin Szymanowskiego – proboszcza parafii Rozprza w latach 1925-30. Z pełną listą propozycji oraz podziałem głosów zapoznać można się na stronie internetowej gminy Rozprza – rozprza.pl.

 

Kolejnym krokiem w procedurze zmiany nazwy ulicy będzie podjęcie przez radnych uchwały w tej sprawie. - Mieszkańców ulicy Świerczewskiego pragniemy uspokoić. Zmiana ta nie pociągnie za sobą żadnych kosztów związanych ze wymianą dokumentów. Zgodnie z ustawą będą one nadal aktualne ze starą nazwą. Dopiero w czasie wymiany dokumentu na nowy, np. po stracie jego ważności, będzie wprowadzany aktualny adres. Dokładna data wprowadzenia w życie uchwały zmieniającej nazwę ulicy Świerczewskiego nie jest jeszcze znana. Zapraszamy do obserwowania strony naszej gminy, na której pojawiają się wszystkie aktualne ogłoszenia – informują urzędnicy z Rozprzy.


Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

reklama

Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)28.03.2017 09:05

A uczcić obrońców Rozprzy z 1939 roku to nie łaska ? Artylerzyści leżą na cmentarzu w Rozprzy, w mogile na której napisano nawet że są nieznani, a w jednej z książek są wymienieni z nazwiska. Ech...w Rozprzy z historią na bakier.

164


wow ~wow (Gość)29.03.2017 09:39

Już dawno powinni zmienić tę nazwę. Dobrze, że PiS działa.

43


o co chodzi? ~o co chodzi? (Gość)29.03.2017 09:37

Jest ul. Piotrkowska to niech będzie Częstochowska tak jak w Niechcicach.

22


goość ~goość (Gość)28.03.2017 22:16

Przydałby się chodnik w Niechcicach w kierunku cmentarza.

23


Panda ~Panda (Gość)28.03.2017 14:28

Z tą historią w Rozprzy jest tak jak z 900 leciem opartym na falsyfikatach mogilenskich :))))))

52


Hh ~Hh (Gość)28.03.2017 11:56

Ciekawe kto był w komisji....i jak policzyli
Przecież nie mogło być inaczej pomysł gminy musiał wygrać a podejrzewam że głosy to sami pracownicy..

63


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat