Skrzyżowania wokół focusa i placu Kościuszki wolne od elek? Wydaje się , że wkrótce sen wielu zmotoryzowanych, którzy chcieliby pozbyć się kandydatów na kierowców z centrum miasta może się ziścić.
Wolbórz nadal chce być miastem. Mimo negatywnej lipcowej decyzji MSWiA władze gminy nie rezygnują. W przyszłym roku do ministerstwa ma trafić kolejny wniosek, tym razem - zgodnie z sugestiami warszawskich urzędników - nieco poprawiony. Dla praw miejskich Wolbórz zdecydował się nawet wyrzec części gruntów rolnych, ponieważ to właśnie zbyt duża ich ilość w porównaniu z terenami zurbanizowanymi była powodem odmownej decyzji ministerstwa.
Jest taki przystanek w Piotrkowie, z którego nie można odjechać. No, przynajmniej nie w kierunku Bełchatowa, a to właśnie na tym najbardziej zależy studentom, którzy dojeżdżają na piotrkowską uczelnię. Dlaczego odebrano im tę możliwość?
Jak wyglądało dawniej darcie pierza na wsi można zobaczyć już w najbliższą sobotę w Polichnie (gmina Wolbórz). Tą starą tradycję pokażą panie z kół gospodyń wiejskich gminy.
Pół roku minęło od szumnych deklaracji najpierw jednej grupy radnych, a potem drugiej, że przekazywać będą co miesiąc część swoich diet na cele charytatywne. I co?
„Chrobry” wśród liceów, „Piątka” wśród gimnazjów i „Dwunastka” wśród szkół podstawowych. To wyniki rankingu najlepszych piotrkowskich placówek ostatniego roku szkolnego.
Prezydent miasta wypowiedział umowę na ciepło Miejskiemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej. Od 1 stycznia spółka przestanie być operatorem majątku wodno-kanalizacyjnego (tę przejmie spółka ze stuprocentowym udziałem gminy Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja). W kwietniu wejdzie w życie także wypowiedzenie umowy na dzierżawę majątku ciepłowniczego.
Miasto wypowiada umowę spółce MZGK na dzierżawę majątku ciepłowniczego - poinformował dziś na konferencji prasowej prezydent Krzysztof Chojniak. Powodem tej decyzji jest wprowadzona przez spółkę podwyżka cen ciepła.
Piotrków zajął pierwsze miejsce w rankingu 10-lecia Związku Powiatów Polskich. Czy rzeczywiście jesteśmy najlepsi, a narzekamy, bo taka nasza natura, czy to po prostu najlepszy dla miejskiej władzy ranking i dlatego został tak nagłośniony?
W całym kraju istnieje 2686 spółek handlowych samorządu terytorialnego. Zatrudnionych jest w nich 270 tysięcy osób. Spółki te prowadzą działalność komunalną, usługową, społeczną i indywidualną. Przez ostatnie lata liczba takich firm stale się zwiększała. Zdaniem ekonomistów już czas, aby samorządy zaczęły sprzedawać swoje w nich udziały.