Trzeci miting w skoku wzwyż odbędzie się w najbliższy piątek w gimnazjum numer 5 w Piotrkowie.
W tym roku piotrkowski Urząd Miasta planuje kilka znaczących inwestycji - poinformowała w programie „Magiel” Strefy FM Małgorzata Majczyna - dyrektor piotrkowskiego Biura Inwestycji i Remontów.
Na należących do miasta budynkach krytej pływalni przy ulicy Próchnika i Domu Dziecka przy ulicy Wysokiej pojawią się wkrótce kolektory słoneczne. Piotrkowski magistrat ogłosił właśnie przetarg na tę inwestycję.
Prezydent miasta Krzysztof Chojniak przedstawił priorytety dla Piotrkowa Trybunalskiego, czyli najważniejsze zadania, jakie będą realizowane w mieście do 2014 roku. Wśród nich znalazły się remonty ulic, rozwój turystyki, pomoc społeczna, inwestycje w edukację, jednak zabrakło budowy nowej biblioteki miejskiej.
Szybka reakcja sąsiadów, a później strażaków uratowała życie 73-letniego mieszkańca Piotrkowa.
Punktualnie o godz. 9.00 rozpoczął się trzydniowy egzamin uczniów trzecich klas gimnazjów. Dzisiaj część humanistyczna.
Tadeusz Janusz, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego “Przyjaźń”, na ostatniej sesji Rady Miasta oddał nagrodę “Kropla drąży skałę” przyznaną mu przez prezydenta Krzysztofa Chojniaka. Wyróżnienie trafiło w ręce Janusza w 2008 roku za działalność na rzecz dzieci i młodzieży. Nagrodzony nadal prężnie działa w sporcie, ale twierdzi, że nie może liczyć na żadne wsparcie ze strony miasta. Oddając nagrodę, pokazuje, że nie może być ona jedynie pustym gestem.
Pęknięte zbiorniki przepełniające się wodą gruntową i ciągła praca pomp pochłaniających prąd, zapychające się i zamarzające rury kanalizacyjne, poza tym nieestetyczny wygląd i zajęta duża przestrzeń - niektórzy mieszkańcy gminy Łęki Szlacheckich nie są zadowoleni z przydomowych oczyszczalni ścieków. W 2009 roku zamontowano ich sto, z czego ponad dwadzieścia procent było wadliwych. Okazuje się, że problem z przydomowymi oczyszczalniami mieli nie tylko niektórzy mieszkańcy miejscowości, ale też wójt, który z niesolidną firmą montującą tzw. „przydomówki” spotka się w sądzie. Problem ma też firma montująca, winna gminie ponad 800 tys. zł.
To był pierwszy piotrkowski obiekt rekreacyjno-sportowy. Na obszarze siedmiu mórg mieścił trzy place do krykieta, rajtszulę do nauki jazdy konnej...
Miało być ekologicznie, estetycznie i nowatorsko. Są awarie, niezadowoleni ludzie i oszpecone ogródki. Mowa o przydomowych oczyszczalniach ścieków w gminie Łęki Szlacheckie.