Główny inspektor pracy apeluje do pracodawców, by podczas upałów skracali czas pracy pracownikom, w szczególności tym, których dzienny wymiar czasu pracy przekracza 8 godzin.
Młody bilardzista z Rękoraja wywalczył tytuł drużynowego wicemistrza Europy podczas mistrzowskiego turnieju, który zakończył się we wtorek w holenderskim mieście Veldhoven.
Policja zatrzymała dwóch dilerów, którzy zajmowali się rozprowadzaniem dopalaczy. U 29- i 34-latka znaleziono prawie 450 gramów różnych substancji. Jeden z nich został już aresztowany. Od wczoraj (31 lipca) policja zatrzymała na terenie powiatu bełchatowskiego w sumie 6 osób mogących mieć związek z dystrybucją dopalaczy. Substancje te zwłaszcza w ostatnich dniach zbierają w naszym regionie śmiertelne żniwo.
Po raz pierwszy podczas XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich nasze województwo miało swoją reprezentantkę w wioślarstwie, 21. miejsce w jedynce zajęła juniorka młodsza Magdalena Gozdek z UKS Remo Niechcice. Młode wioślarki ścigały się w miniony weekend w Kruszwicy.
Sposobów na uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości jest wiele. Jedni organizują koncerty, drudzy odsłaniają pamiątkowe tablice, jeszcze inni zapraszają na specjalne mecze. A biskupi proponują abstynencję.
We wtorek nad ranem w bełchatowskim szpitalu zmarł 34-latek. Mężczyzna prawdopodobnie zatruł się dopalaczami. To już czwarta śmiertelna ofiara w ciągu zaledwie kilku dni.
Piotrkowska drogówka przez dwa dni kontrolowała kierowców tirów wjeżdżających do miasta. Efekt to 22 skontrolowane samochody i kilka pouczeń.
Finał Mistrzostw Polski Młodzików w Siatkówce Plażowej odbył się w weekend w Sulejowie. To już trzecia impreza takiej rangi zorganizowana na boisku przy Szkole Podstawowej.
Na placu Litewskim w Piotrkowie brakuje ławek - z takim problemem zgłosili się do nas piotrkowianie. Okazuje się, że po przebudowie południowo-wschodniej części tego terenu w nowym projekcie nie przewidziano utworzenia nowych miejsc siedzących dla mieszkańców.
Przejeżdżając przez różne miejscowości gminy Wola Krzysztoporska, możemy napotkać stojące przy drodze kapliczki czy krzyże. Zdarza nam się wtedy skłonić głowę lub też uczynić znak krzyża. Czy jednak zastanawiamy się, skąd ten obiekt się wziął, jak się znalazł w danym miejscu, jaka jest jego historia? Być może kilka osób zada sobie te właśnie pytania, jednak często bywa tak, że trudno jest uzyskać na nie odpowiedź, bo kapliczka albo też krzyż przydrożny stoi już tak długo, że nikt nie pamięta, kto go postawił i kiedy. Może się zdarzyć, że nie ma już mieszkańców, którzy by znali jego historię i przytoczyli ją. Dlatego warto słuchać i poznawać opowieści o dawnych czasach, które nadal żyją w teraźniejszości, żeby wiedzieć o swoim małym świecie jak najwięcej. Jedną z takich właśnie historii spisał jako wspomnienie dla potomnych w listopadzie 1997 roku Stefan Filipek z Piekar. Dotyczy ona przydrożnego krzyża stojącego w jego rodzinnej miejscowości.