W przyszłym roku do Piotrkowa zawita kolejny Orlik. Taką deklarację złożył w piotrkowskim Urzędzie Miasta Dariusz Klimczak – członek zarządu Województwa Łódzkiego.
Władze Piotrkowa biorą pod lupę dotacje dla niepublicznych placówek oświatowych.
Sześcioosobowa, bezrobotna rodzina. Jej członkowie mają konkretny, fach, umiejętności, ogromne chęci do pracy, firmę kaletniczą, ale brakuje im pieniędzy na funkcjonowanie. Tak do niedawna można było napisać o rodzinie pani Katarzyny Wasieli. Dziś jest zupełnie inaczej. Oprócz niegasnącej chęci do pracy są i pieniądze. Rodzina wstąpiła do pierwszej w Piotrkowie spółdzielni socjalnej – specjalnego typu działalności gospodarczej. Oficjalne otwarcie już w najbliższy piątek.
Uroczysta msza święta upamiętniająca 30-tą rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego odbędzie się w najbliższą niedzielę - 18 grudnia o 9.30 w kościele ojców Jezuitów.
"Nieuprawnione analogie - wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku a przewrót majowy w 1926 roku" to tytuł wykładu jaki wygłosił w piotrkowskiej filii Uniwersytetu w Piotrkowie prof. Arkadiusz Adamczyk. Wykładowca UJK mówił o analogiach między tymi ważnymi w historii Polski, wydarzeniami.
Stan Wojenny na zawsze zmienił życie wielu Polaków. W 30 rocznicę jego wybuchu należy oddać hołd tym, którzy walczyli wówczas o wolność.
Nie w Piotrkowie, a w Mszczonowie. Przez wiele miesięcy Piotrków żył nadzieją, że gigantyczny park rozrywki powstanie właśnie u nas, konkretnie na Bugaju.
Nową bibliotekę miejską samorząd obiecał piotrkowianom już w poprzedniej kadencji. Jest miejsce, jest projekt nowego obiektu (choć kosztował ok. 1 mln, to nie wiadomo, czy jeszcze na coś się przyda), ale nic nie wskazuje na to, że zostanie zrealizowany. Władze miasta wciąż jednak żyją nadzieją.
Najemcy zajęli już 75% powierzchni galerii. Wkrótce dołączą kolejni, m.in. outlet odzieżowy. Na dziedzińcu dawnego aresztu ma pojawić się także hotel.
Takiej radości na twarzach kierowców nie było już dawno. Pierwsi przejechali po nowym moście w Przygłowie dziś dokładnie o 10.30.