W dniach 4-6 września 1939 roku niemieckie lotnictwo praktycznie zmiotło z powierzchni ziemi Sulejów zabijając od 700 do 1000 osób. W środę w rocznicę tej zbrodni wojennej odbyły się okolicznościowe uroczystości.
Premierowo Beetlejuice powraca! Po nieoczekiwanej tragedii rodzinnej trzy pokolenia Deetzów wracają do domu w Winter River w filmie "Beetlejuice Beetlejuice". Przygody orangutanki Ozi w animacji "Ozi: Głos deszczowego lasu" oraz alegoryczny tryptyk, na który składają się pozornie niepołączone ze sobą opowieści w filmie "Rodzaje życzliwości". Kultura Dostępna uraczy nas obrazem "Chleb i sól", cyklu Kino Kobiet "Za rok o tej porze" a Kino Konesera zaprasza na film "Dobry Nauczyciel". Warto również zobaczyć filmy, które grane są już od jakiegoś czasu. Wszystko to w kinie Helios Piotrków Trybunalski.
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Piotrkowie na placu Kościuszki. Kierująca samochodem osobowym potrąciła 19-letniego chłopaka jadącego na hulajnodze elektrycznej.
W sobotę (31.08.2024) na Dużym Stawie w Wygodzie młodzi wędkarze pożegnali wakacje.
Od 11 września do 17 października będą odbywać się w Piotrkowie wybory do rad osiedli. Jako pierwsza, wybierana będzie Rada Osiedla „Piastowskie” a jako ostatnia Rada Osiedla „Południe”.
Od falstartu rozpoczęły rozgrywki nowego sezonu ORLEN Superligi piłkarki ręczne Piotrcovii. Beniaminek rozgrywek, Ruch Chorzów wygrał 31:29 (16:11). W środę 11 września o 20:30 w Hali Relax Piotrcovia podejmie Zagłębie Lubin.
Piotrkowscy policjanci w celu zwiększenia bezpieczeństwa podróżujących rozpoczęli wspólne patrole z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei. Podczas wspólnej służby dbają o bezpieczeństwo osób czekających na peronach, podróżujących pociągami, a także zwracają uwagę na uczestników ruchu drogowego w rejonie przejazdów kolejowych.
Miłośnicy fotografii mogli po raz kolejny szlifować swoje umiejętności dzięki kursom organizowanym w Mediatece 800-lecia przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim. To już kolejne zajęcia, po fotografii reportażowej przyszedł czas na dobre uchwycenie portretu.
Secesyjną willę na ul. Dąbrowskiego 14 w Piotrkowie Trybunalskim kojarzy niemal każdy mieszkaniec miasta. Willa Wanda projektu Feliksa Nowickiego powstała w 1905 roku. Mieściło się tu Centralne Biuro Werbunkowe Legionów Polskich, w czasie wojny gestapo zaś po II Wojnie Światowej budynek był własnością wojska. Do 2010 roku swoją siedzibę miała tu np. Wojskowa Komenda Uzupełnień. Później willa została sprzedana w prywatne ręce. Nowi właściciele wyremontowali dach czy zabytkowe figury, jak nieoficjalnie wiadomo jeszcze kilka lat temu były plany na porozumienie z rządem na stworzenie w Wandzie muzeum Legionów Polskich. Od ponad miesiąca budynek jest znów na sprzedaż, kto kupi secesyjną willę i co powinno w niej powstać?
Portal LastQuake podał, że w nocy z poniedziałku na wtorek w okolicy Bełchatowa miało miejsce trzęsienie ziemi o sile 3,5 w skali Richtera. Był to jeden z silniejszych wstrząsów odnotowanych w tym czasie na świecie.