Karolina Strąg z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim wygrała konkurs literacki „Energia, Światło, Środowisko” zorganizowany przez Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.
Od 4 maja można składać wnioski o tzw. dodatek energetyczny. Niestety stawki od 1 maja ulegają obniżeniu. - Wynika to z cen podawanych przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki - mówi Damian Wąchała, kierownik Zespołu Dodatków Mieszkaniowych przy MOPR w Piotrkowie.
Która z gmin powiatu piotrkowskiego powinna zainwestować w biogazownie, która może skorzystać ze źródeł geotermalnych nie tylko do rozwoju turystyki, ale i ciepłownictwa, która może myśleć o wykorzystaniu biomasy leśnej czy nadwyżek słomy?
W piątek (21 listopada) wieczorem w sali bankietowej Zamku Królewskiego w Piotrkowie odbyła się Gala z okazji 35-lecia powstania Oddziału Piotrkowskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich.
Pracownicy naukowi Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN są zgodni, że powiat piotrkowski ma zasoby, dzięki którym można, w sposób niezagrażający środowisku, produkować ciepło.
Miasto Piotrków, powiat piotrkowski oraz gminy naszego powiatu wspólnie przystąpiły do przetargu na dostawę energii elektrycznej. Oszczędności mogą wynieść nawet kilka milionów złotych.
Piotrkowski Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie rozpoczął wypłatę dodatków energetycznych. Przypomnijmy, to specjalny dodatek przyznawany tym, którzy korzystają z dodatku mieszkaniowego. Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu państwa.
Co się stanie, kiedy skończy się węgiel brunatny? Czy za 30 lat Bełchatów nadal pozostanie paliwowo-energetyczną stolicą kraju?
1 stycznia wchodzi w życie ustawa o zmianie ustawy Prawo energetyczne, która wprowadza dodatek energetyczny dla odbiorcy wrażliwego energii elektrycznej.
Bełchatów otrzyma blisko 10 milionów złotych dofinansowania na nowatorski projekt modernizacji lamp ulicznych.