Zmieniła się organizacja ruchu w centrum Radomska. Rozpoczął się remont jednego z największych skrzyżowań, łączącego ulice: Stara Droga, Krakowska i Targowa. To odcinek drogi krajowej nr 91, czyli tzw. „stara trasa” w kierunku Częstochowy.
Kilkadziesiąt osób przeszło ulicami Radomska w geście solidarności z rodzicami dzieci niepełnosprawnych, którzy od kilkunastu dni protestują w Sejmie. Niesiono transparenty. Wśród manifestantów byli radomszczańscy rodzice wychowujący takie dzieci.
Kilka tygodni temu na stronie internetowej sióstr dominikanek w Piotrkowie ukazała się informacja, że otwarte raptem przed kilkoma miesiącami przedszkole (budynek przy Stronczyńskiego 1) zostanie zamknięte. Dziś sytuacja znów się zmieniła - mało tego, że przedszkole przetrwa, powstać ma również szkoła podstawowa.
Choć zima w tym roku nam zbytnio nie dokuczyła to i tak na drogach zostawiła swoje ślady. Dziury, wyrwy trzeba załatać. Nie inaczej jest w powiecie radomszczańskim. Starostwo dzieli pieniądze i rozpoczyna pierwsze remonty.
Mieszkańcy ul. Krakowskiej protestują przeciwko nadaniu rondu imienia Lecha Kaczyńskiego. Argumentują to faktem, iż wymieniona osoba nic dla Radomska nie zrobiła.
Kolejna duża firma, która ma swój zakład w Radomsku zawarła porozumienie ze szkołą ponadgimnazjalną. List intencyjny w starostwie podpisali przedstawiciele firmy JYSK i dyrekcja Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych. Na razie uczniowie będą mogli zwiedzać zakład i odbywać w nim praktyki zawodowe.
Prawie 10 milionów kosztować będzie rozbudowa kanalizacji sanitarnej na osiedlach Bogwidzowy i Sucha Wieś w Radomsku. Ponad 5 mln złotych miasto otrzyma na ten cel z Unii Europejskiej. Dziś w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi podpisano umowę w sprawie dofinansowania inwestycji.
Ewa Minge była gościem honorowym radomszczańskiego Święta Stolarza. Znana projektantka mówiła o modzie, o stylu i o biznesie. Ewa Minge projektuje nie tylko ubrania, ale również meble i wyposażenia wnętrz. W Radomsku przekonywała, że warto działać wspólnie, aby wypromować miasto jako zagłębie meblowe.
Około 200 młodych ludzi z partnerskiego izraelskiego miasta Kiryat Bialik odwiedziło Radomsko. Towarzyszyli im opiekunowie, władze miasta. Goście odwiedzali radomszczańskie szkoły, byli w hali sportowej, w Miejskim Domu Kultury. Szczególny wymiar miało jednak spotkanie, które odbyło się przy macewie. Znajduje w miejscu, gdzie kiedyś stała synagoga. Pomnik przypomina o tragicznej historii radomszczańskich Żydów.
Ponad 4 miliony 700 tys. złotych udało się zaoszczędzić w miejskim budżecie w 2013 roku. Pieniądze zostaną przeznaczone na remonty dróg, chodników.