Koncert muzyki organowej odbędzie się w najbliższy poniedziałek (7 maja) w piotrkowskim kościele o. Jezuitów. To będzie doskonała okazja, aby wsłuchać się w brzmienie tego wyjątkowego instrumentu, który według rzeczoznawców nie ma sobie równych w Archidiecezji Łódzkiej.
Bezrobocie nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, coraz częściej borykają się z nim młodzi ludzie, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy. Nic więc dziwnego, że organizowane dla nich staże cieszą się ogromnym zainteresowaniem, o czym można przekonać się chociażby w PUP w Piotrkowie.
Bartosz Kurek odszedł z PGE Skry Bełchatów. Teraz będzie grał w klubie Dynamo Moskwa.
30 uczestników z 20 szkół zawodowych o profilu budowlanym z całej Polski walczyło przez trzy dni o “Złotą Kielnię”. Turniej odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie.
To będzie największy w historii Bełchatowa tego typu projekt. Budowa “Gigantów Mocy” to jedyna taka ekspozycja w Polsce, a być może i w Europie. Zwiedzający “Giganty” będzie mógł “przenieść się w czasie”, by przekonać się, jak powstaje prąd.
To nie było udane pożegnanie piłkarek ręcznych Piotrcovii z własną publicznością w sezonie 2011/2012. W ostatnim spotkaniu w hali Relax nasz zespół przegrał z KPR Jelenia Góra 29:30 (14:14) i to drużyna z Jeleniej Góry jest bliższa siódmego miejsca w lidze. Rewanżowy mecz odbędzie się za tydzień.
W tym roku na kąpielisku Słoneczko prawdopodobnie pojawią się nowe atrakcje, które z pewnością ucieszą najmłodszych.
W minioną środę w Grotach Nagórzyckich oberwał się fragment ściany. Nie ma się jednak czego obawiać, ponieważ do zdarzenia doszło poza ścieżką dla zwiedzających. Turystom nic nie grozi, a Groty nadal można zwiedzać za darmo.
Velvet, Mezo i Sidney Polak to gwiazdy tegorocznych Dni Bełchatowa.
Największe przeboje zespołu Carpe Diem można było usłyszeć „na żywo” w piątkowy wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury. Szymon Wydra, lider zespołu zaprezentował je w wersji nieco innej niż te, do których przywykliśmy za sprawą m.in. stacji radiowych. Piotrkowski koncert był recitalem gitarowym, akustycznym.