Mieszkańcy ulicy Wroniej mają dość betoniarni. W czwartek (18.07.2024) odbyło się spotkanie z właścicielem, w którym uczestniczył też wiceprezydent Piotr Kulbat. Zdaniem mieszkańców betoniarnia nadal powoduje spore uciążliwości m.in. poprzez duże natężenie hałasu i wszechobecny pył. Podczas spotkania właściciel zakładu zobowiązał się do obudowania węzła betoniarskiego halą. Wiceprezydent Piotrkowa zadeklarował, że będzie przyglądał się sprawie i nie unikał kolejnych spotkań z mieszkańcami.
Wiertarki udarowe, czy też młoty, to urządzenia, które przez wiele lat jako pierwsze kojarzyły się z wierceniem w betonie. Mimo to od kilku lat możemy obserwować zmiany na tym polu. Wspomniane urządzenia ustępują innym, które są stosowane w ramach techniki diamentowej. Umożliwia ona szybsze, łatwiejsze, a zarazem precyzyjniejsze wiercenie w betonie. Przekonaj się, jak to możliwe!
Piotrków Trybunalski, znane miasto w środkowej Polsce, dostrzega rosnące zainteresowanie wśród swoich mieszkańców i okolicznych terenów w zakresie inwestycji w zbiorniki betonowe. Te wielofunkcyjne konstrukcje zyskują coraz większą popularność, ze względu na ich wszechstronność oraz trwałość. Jednym z głównych zastosowań zbiorników betonowych w tym regionie jest gromadzenie deszczówki.
Mieszkańcy ulicy Wroniej w Piotrkowie Trybunalskim wciąż starają się o pomoc w rozwiązaniu konfliktu z właścicielem betoniarni, który według nich nielegalnie prowadzi produkcję w pobliżu ich bloków. Podkreślają, że jego działalność uniemożliwia im spokojne życie. We wtorek (10.10.2023) zorganizowali w tej sprawie pikietę pod Urzędem Miasta.
Piotrkowianie mieszkający w blokach przy ulicy Wroniej w Piotrkowie zorganizowali w czwartek protest. Sprzeciwiają się działającej - ich zdaniem - bez pozwolenia na produkcję betoniarni.
Blisko 40 lat temu Martyna Jakubowicz śpiewała o domach z betonu, czyli budowanych za czasów słusznie minionych ogromnych osiedlach z tzw. wielkiej płyty. Do tych budowli kilkadziesiąt lat później dołączyły… miasta z betonu. Moda na betonowanie wszystkiego, co się da, nastała w naszym kraju tuż po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Po kilkunastu latach zorientowano się, że układanie betonowych kostek, granitowych płyt czy lanie asfaltu kosztem zieleni ma katastrofalne skutki. Tak powstało pojęcie betonozy. Czy z takim zjawiskiem mamy do czynienia także w Piotrkowie?
Betonoza - to stosunkowo młode słowo, które w ostatnim czasie zyskuje dużą popularność. Termin odnosi się do zbyt dużego zabetonowania polskich miast. W naszej sondzie pytamy, czy Piotrków ma z tym problem.
Między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Zachód drogowcy rozpoczęli układać betonową nawierzchnie na budowanej autostradzie A1. Prace prowadzone są w okolicach Wodzinka w kierunku południowym.
W piątek 28 czerwca o godz.20:30 zapraszamy na ogródkową, rockową imprezę pod gwiazdami. Klasyki polskiej i zagranicznej muzyki rockowej zagra zespół BetonJarka.
Do niecodziennego zdarzenia doszło w piątek przed południem na rondzie Sulejowskim w Piotrkowie. Na jezdnię wylała się zawartość betoniarki.