Do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra nauki Dariusza Wieczorka. Złożył je były rektor APT prof. Dariusz Rogut. Piotrkowska prokuratura nie zajmie się jednak sprawą. Dlaczego?
Policja interweniowała w środowe popołudnie w rektoracie Akademii Piotrkowskiej. Funkcjonariuszy wezwał rektor APT, prof. Jacek Bonarek, który przekazał nam, że powodem interwencji było nielegalne zajęcie rektoratu.
W poniedziałek (05.02) nieoczekiwanie media obiegła informacja, że dr hab. Dariusz Rogut zrezygnował, a obecny minister nauki Dariusz Wieczorek powołał na funkcję rektora Akademii Piotrkowskiej dr. hab. Jacka Bonarka, ostatniego dziekana filii UJK. Decyzja ministra o zmianie na stanowisku rektora wywołała burzę na uczelni.
Dr hab. Dariusz Rogut prof. APT został odwołany z funkcji rektora Akademii Piotrkowskiej. W jego miejsce na to stanowisko wybrany został dr hab. Jacek Bonarek, prof. APT, który w przeszłości był już związany z Akademią Piotrkowską oraz piotrkowską filią Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Tragedia w Rozprzy, a w konsekwencji śmierć 19-letniej Wiktorii zszokowała mieszkańców Piotrkowa i regionu. We wtorek pod Akademią Piotrkowską, gdzie studiowała, zapłonęły pierwsze znicze.
"Geneza i realizacja kłamstwa katyńskiego" - to tytuł pierwszego wykładu otwartego, na jaki zaprasza Akademia Piotrkowska. Prelekcji będzie można wysłuchać już dziś o godz. 17:00.
W poniedziałek będzie ostatnia okazja, aby w auli Akademii Piotrkowskiej zobaczyć imponujących rozmiarów replikę działa Jana Matejki „Sobieski pod Wiedniem”. Prezentację obrazu zaplanowano o godz. 17:30.
Ma 9 metrów szerokości i 5 metrów wysokości, a jego powierzchnia jest równa niejednemu mieszkaniu - tak prezentuje się haftowana kopia obrazu Jana Matejki "Sobieski pod Wiedniem", którą od środy można oglądać w auli Akademii Piotrkowskiej.
Dr hab. prof. AP Jacek Bonarek nie jest już prorektorem do spraw studenckich oraz kształcenia Akademii Piotrkowskiej. O zwolnieniu z pełnionej funkcji dowiedział się w czwartek późnym popołudniem, gdy przeglądał służbową skrzynkę mailową.
Czy to lekcja prawdziwej historii, czy subiektywnie podana kolejna "prawda historyczna"?
W czwartek (16.11) przed Akademią Piotrkowską w Piotrkowie otwarto wystawę „I nazywali to Wojskiem Polskim…! Wojskowe Obozy Internowania w Polsce (1982-1983)”. Ekspozycja, zdaniem organizatorów, prezentuje historię osób przymusowo pobieranych do wojska w okresie stanu wojennego.