Pojazdy poruszające się po drogach Piotrkowa Trybunalskiego mają średnio 196 tys. przejechanych kilometrów. Z tego powodu miasto zajęło dopiero 60. miejsce w zestawieniu. Mimo że to jeden z gorszych wyników w kraju, to Piotrkowianie za OC płacą o 37 zł mniej od średniej krajowej. Od warszawskich aut, które są liderem zestawienia, samochody z Piotrkowa Trybunalskiego dzieli 37 tys. km różnicy w odczycie drogomierza.
Park samochodowy w polskich oraz europejskich firmach staje się coraz bardziej ekologiczny. Do głosu dochodzą również alternatywne środki transportu, takie jak car sharing czy współdzielenie rowerów. Takie wnioski płyną z „Barometru Flotowego 2020” opublikowanego przez Arval Mobility Observatory.
W całej Polsce rusza kampania „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierowców na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. 24 października, 7 listopada i 21 listopada kierowcy będą mieli możliwość darmowego sprawdzenia świateł pojazdów. W Piotrkowie będzie można to zrobić w piotrkowskim oddziale WORD przy Glinianej.
Sytuacja finansowa naszego miasta jest trudna, a prognozy na przyszłość niezbyt optymistyczne – mówi skarbnik Piotrkowa. Dostaliśmy „po kieszeni” i to dość boleśnie. Ubytek w dochodach miasta liczymy w milionach.
W 2019 roku na polskich drogach statystycznie każdego dnia ginęło 8 osób. Najwięcej zgonów odnotowano w wypadkach z udziałem samochodów osobowych. Odsetek ofiar śmiertelnych we wszystkich zdarzeniach (kolizje i wypadki) dla aut osobowych był jednak najniższy i wyniósł 0,5%.
W związku z postępem prac na budowie odc. „A” Tuszyn – Piotrków autostrady A1, przywrócony został przejazd pod budowaną trasą - lokalną drogą Dąbrówka – Mąkoszyn i będzie dostępny dla okolicznych mieszkańców co najmniej przez tydzień.
W czwartek przy udziale unijnej komisarz ds. spójności i reform Elisy Ferreiry odbyła się w Brukseli ceremonia zamknięcia głównej części 18. Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast, podczas której podsumowano dwa pierwsze tygodnie wydarzenia oraz zapowiedziano jego trzecią część, poświęconą "zielonej Europie". W tym roku konferencja odbywa się w formule hybrydowej, głównie wirtualnie.
16-latek nie wrócił z przepustki do placówki opiekuńczo-wychowawczej i zdaniem świadków miał niebezpiecznie jeździć samochodem po ulicach miasta. Policjanci ustalają, czy chłopak rzeczywiście wsiadł za kółko. Jeśli tak, sprawą zajmie się sąd rodzinny.
Osteopatia bazuje na metodzie leczenia odkrytej przez Andrew Taylora Stilla w 1874 roku. Za podstawę nowego podejścia posłużyła absolutna wiara w wewnętrzną zdolność do samoleczenia, ale także przekonanie, że jeśli osteopata zdoła usunąć przeszkody w organizmie ludzkim, to natura sama zajmie się leczeniem. W jego przekonaniu to, co my nazywamy chorobą, jest tak naprawdę efektem nieprawidłowości lub braku właściwego balansu wewnątrz ciała człowieka. „Choroba w anormalnym organizmie jest tak samo naturalna jak zdrowie, kiedy wszystkie elementy znajdują się na swoim miejscu”.
Europejski Komitet Regionów (KR) powołał grupę kontaktową z Wielką Brytanią, której celem jest podtrzymanie komunikacji między samorządami z UE a brytyjskimi miastami, regionami i zdecentralizowanymi organami administracji. W skład grupy weszła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.