Artykuły do tagu: AM

Panek na rynku wynajmu samochodów jest jak Coca Cola
„Car-sharing to wygoda, którą doceniają klienci. Auto stoi praktycznie na naszej ulicy, klient widzi w telefonie, gdzie ono się znajduje, można je wynająć na dobę, tydzień, miesiąc, bez wizyty w biurze i wypełniania papierów. Nie trzeba myśleć o kosztach serwisowania czy ubezpieczenia” – powiedział Maciej Panek, prezes Panek CarSharing.
Wyniki konkursu „Innowacyjny Samorząd 2021” – kreatywność w czasach pandemii
Lublin, Dąbrowa Górnicza, gmina Międzychód, gmina Bieliny oraz powiat przysuski – to laureaci głównych nagród konkursu „Innowacyjny Samorząd 2021” organizowanego przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. W czwartek podczas uroczystej gali prowadzonej zdalnie wręczono nagrody wszystkim 17 laureatom i 48 wyróżnionym samorządom.
Czy można naprawić zamek do drzwi?
Czasem zdarza się, że w mechanizmie zamkowym coś się blokuje i wtedy nie działa on tak, jak należy. W pewnej części przypadków wystarczy go wtedy oczyścić, pamiętając, by na przyszłość już zawsze dbać o regularną konserwację zamków. Niekiedy jednak sprawa nie jest taka prosta, a usterka wymaga interwencji doświadczonego ślusarza. Fachowcy z Pogotowia zamkowego w Gdyni potrafią ocenić, czy każdy zamek da się naprawić, oraz rekomendują najlepsze rozwiązanie w danym przypadku.
Odkrywamy znane i nieznane - Wielka i Mała Synagoga w Piotrkowie
By opisać budynki Wielkiej i Małej Synagogi należy cofnąć się do czasów, gdy w Piotrkowie powstała gmina żydowska, powołana w 1679 roku na mocy przywileju króla Jana III Sobieskiego. To jej staraniami 10 lat później we wschodniej części miasta, zwanej wtedy Wielką Wsią, stanęła bóżnica i sąsiadujący z nią kirkut, czyli cmentarz żydowski. Choć trzeba pamiętać, że Żydzi osiedlili się w Piotrkowie o wiele wcześniej, tworząc swoje małe miasteczko, co jest zresztą tematem na osobny artykuł. A my wróćmy do Synagogi...
Szpital wojewódzki otrzymał partię lamp UV
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał nieodpłatnie 10 lamp ultrafioletowych „Zenithlab ZXC-II UVC” od jednej z firm z Tomaszowa Mazowieckiego.
20-letni Adam wziął udział w programie „Down the road”. Dla wielu jest prawdziwym bohaterem
Adam Wdówka ma 20 lat i pochodzi z Opoczna. To wyjątkowy młody mężczyzna, posiadający wiele życiowych pasji, wśród których prym wiodą sport oraz muzyka. Uwielbia też realizować swoje marzenia. Niedawno udało mu się spełnić kolejne – wraz z grupą przyjaciół, na oczach kamer, udał się w podróż po Europie. Jej hasłem przewodnim był tytuł programu „Down the road”. Adam oraz jego nowi znajomi, mają bowiem zespół Downa. Przez kilka tygodni opiekował się nimi m.in. Przemek Kossakowski.
Książka na weekend – misternie utkany finał trylogii Izabeli Janiszewskiej
Zachwycamy się świetnie dopracowanymi fabułami zagranicznych autorów, jak Steven King, Harlan Coben czy Jo Nesbo, a tymczasem mamy wśród rodzimych autorów równie mistrzowskich powieściopisarzy. „Amok” zaskakuje jeszcze bardziej niż dwie poprzednie książki w trylogii Izabeli Janiszewskiej, a finałowy tom przedstawiający losy uczniów L.O. im. Freuda wywołuje ciarki podczas czytania. W obu przypadkach aż szkoda, że to już koniec, bo czytelnik pozostaje z niedosytem. Dlatego trzecia propozycja to „coś lekkiego”, nie tylko dla młodzieży.
Ponad 130 tys. złotych na Salę Pamięci w Piotrkowie
Ponad rok temu została zlikwidowana piotrkowska Sala Pamięci Armii Krajowej, która przez wiele lat funkcjonowała przy klasztorze oo. Bernardynów. Fakt ten poruszył miłośników historii i osoby przywiązane do dziedzictwa AK. Powołali oni fundację, która postawiła sobie za cel reaktywowanie muzeum oraz stworzenie przy nim centrum aktywności obywatelskiej. Rozpoczęli w tym celu zbiórkę funduszy na portalu zrzutka.pl. Pomysł spotkał z bardzo dobrym odbiorem i dzięki wpłatom od ludzi z całego kraju marzenie grupy pasjonatów już wkrótce stanie się rzeczywistością.
Pierścionek zaręczynowy - jaki materiał? Jak go wybrać?
Zaręczyny to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu każdej pary. Aby była wyjątkowa należy oczywiście zadbać o odpowiedni nastrój i okoliczność ceremonii. Wisienką na torcie jest symbol tego wydarzenia, czyli pierścionek. Jest to nierzadko kwestia, która spędza panom sen z powiek.
Nie żyje Zygmunt Malanowicz. Zagrał m.in. w widowisku w Piotrkowie
Zmarł Zygmunt Malanowicz. Znany był przede wszystkim z filmu „Nóż w wodzie” w reżyserii Romana Polańskiego i serialu „Dom”. W 2007 roku zagrał biskupa w widowisku historycznym „Ostatni Sejm w Piotrkowie”. Miał 83 lata.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat