80 nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi placówek oświatowych odebrało we wtorek (15.10.2024) z rąk prezydenta miasta Juliusza Wiernickiego listy gratulacyjne z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła w Mediatece 800-lecia.
Samochody hybrydowe, łączące w sobie napęd spalinowy i elektryczny, zyskują coraz większą popularność na polskich drogach. Są one doceniane za niskie zużycie paliwa, cichą pracę oraz mniejszą emisję spalin, co jest szczególnie ważne w miejskich warunkach. W związku z tym coraz więcej kierowców szuka alternatyw dla tradycyjnych aut z silnikiem spalinowym, rozważając zakup auto hybrydowe, które oferuje ekologiczne zalety, takie jak mniejsza emisja spalin i oszczędność paliwa.
Dzień Przywracania Czynności Serca - dzień podnoszenia świadomości o tym jak ważna jest umiejętność ratowania życia! Pierwsza pomoc a przede wszystkim prawidłowo przeprowadzona resuscytacja krążeniowo-oddechowa może uratować ludzkie życie! Warto przypominać, warto uczyć się jak udzielić pomocy potrzebującemu!
14 października w całej Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Większość placówek ponadpodstawowych w Piotrkowie miała z tej okazji dzień wolny od zajęć lekcyjnych. W szkołach podstawowych tradycyjnie odbywały się gale i uroczyste akademie, był to też czas wręczania nagród nauczycielom.
Nastrojowy, refleksyjny, poetycki i z jesienną nutą - taki był wczorajszy wieczór, na który, w ramach Kulturalnej Kawy nie tylko dla Seniora, zaprosił Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
W związku z koniecznością przeprowadzenia prac gwarancyjnych (poprawa zabezpieczenia antykorozyjnego) na jednym z wiaduktów nad autostradą A1 w obrębie węzła Piotrków Trybunalski – Zachód, od wtorku do czwartku (17 października) konieczne będzie wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Prace będą prowadzone zarówno na jezdni w kierunku Katowic, jak i na jezdni w stronę Gdańska na 347 kilometrze trasy.
Odnowione kamienice, wyremontowane ulice, nowe miejsca do rekreacji, przestrzeń przyjazna sztuce i kulturze, więcej zieleni. Samorząd województwa chce, aby mieszkańcy miast w Łódzkiem odzyskali tereny dziś zrujnowane i zapomniane. 10 października ruszył nabór w konkursie na projekty rewitalizacji miast w regionie. Pula wynosi 170 milionów.
We współczesnym szybko zmieniającym się świecie, w którym globalizacja, zmiany kulturowe i demograficzne oraz rozwój technologii wpływają na każdą – w tym także zawodową - sferę funkcjonowania człowieka, w którym następują nieustanne zmiany w obszarze poszukiwanych przez pracodawców kompetencji, a od pracowników wymaga się ciągłej gotowości do podnoszenia kwalifikacji zawodowych, jednym z najważniejszych wyzwań życiowych jest samodzielne konstruowanie własnej kariery. W sytuacji, gdy cele i plany ulegają ciągłym zmianom, a zdobyta już wiedza i konkretne umiejętności zawodowe muszą ustąpić miejsca wciąż nowym wymaganiom, pojawiają się pytania: „Czym się kierować przy wyborze szkoły, zawodu, pracy? Jak wybrać zawodową przyszłość, by potem nie żałować?”
128 mln zł na drogi lokalne w Łódzkiem. Skorzysta 13 samorządów, gdzie zostaną wyremontowane, przebudowane, a nawet wybudowane zupełnie nowe drogi. Dofinansowanie pochodzi z Fundusze Europejskie dla Łódzkiego. Aż 27 mln trafi do gminy Wolbórz. To najwięcej ze wszystkich samorządów.
Łódź, jedno z najważniejszych miast przemysłowych w Polsce, które dynamicznie przekształca się w centrum nowoczesnych usług i innowacyjnych technologii. Przez lata miasto zmagało się z wyzwaniami wynikającymi z restrukturyzacji przemysłu, ale dziś staje się jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych w kraju. Jakie zmiany zachodzą na łódzkim rynku pracy, jakie są najważniejsze trendy i które branże napędzają rozwój miasta? Oto szczegółowa analiza.