W dniach 4-6 września 1939 roku niemieckie lotnictwo praktycznie zmiotło z powierzchni ziemi Sulejów zabijając od 700 do 1000 osób. W środę w rocznicę tej zbrodni wojennej odbyły się okolicznościowe uroczystości.
Do nietypowego zdarzenia doszło we wtorek (03.09.2024) po południu na drodze serwisowej przy autostradzie A1 w gminie Wola Krzysztoporskiej tuż przy granicy z Piotrkowem Trybunalskim. W wyniku zdarzenia cztery osoby trafiły do szpitala.
4 września 2024 roku mieszkańcy Sulejowa oddadzą hołd wszystkim, którzy zginęli podczas bombardowania miasta w 1939 roku. Każda z zabitych przez Niemców ofiar to osobna karta bestialsko przerwanej historii. Hitlerowcy nie tylko pozbawili życia kilkaset osób, ale także zrównali miasto z ziemią. Dorota Jankowska, burmistrz Sulejowa oraz Rafał Kulbat, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie zachęcają wszystkich mieszkańców gminy do upamiętnienia ofiar tej tragedii.
Pierwszoklasiści uczęszczający od poniedziałku (02.09.2024) do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja w Piotrkowie znają już swoich nowych towarzyszy ze szkolnych ław. Pierwszy dzień w szkole może okazać się stresujący zarówno dla dzieci jak i kadry pedagogicznej. Dziś oficjalnie pracę na stanowisku dyrektor placówki rozpoczęła Agnieszka Jurczenia.
Wakacje już za nami, a w szkołach zabrzmiał już pierwszy dzwonek. Odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 16, gdzie o godzinie 10.00 rok szkolny rozpoczynali uczniowie klas czwartych. W szkole otworzono także trzy oddziały klas pierwszych.
We wrześniu 1939 roku z determinacją stanęli, by stawić opór przeważającej sile wroga. 663 z nich oddało życie w walkach na Górach Borowskich. W 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej przedstawiciele samorządu gminy Wola Krzysztoporska z wójtem Romanem Drozdkiem i przewodniczącą Rady Gminy Kamilą Kaczorowską, wspólnie z tłumnie przybyłymi mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi, złożyli hołd tym, którzy polegli w obronie Ojczyzny. Wśród gości znalazł się m.in. były premier Mateusz Morawiecki.
1 września 1939 roku rozpoczął się najtragiczniejszy konflikt zbrojny w historii ludzkości – II wojna światowa. W tym symbolicznym dniu przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza w Piotrkowie.
Rodzice dzieci uczęszczających do centrum edukacyjno - rehabilitacyjnego "Szansa" w Piotrkowie obawiają się, że w związku z remontem ul. Wolborskiej do placówki nie będzie można dojechać, Dyrektor Hanna Gural podkreśla, że część dzieci porusza się na wózkach inwalidzkich i jest im niezbędny bezpośredni dojazd. Już od 2 września rozpoczyna się nowy rok szkolny, a pracę zaczyna m.in. Przedszkole Terapeutyczne "Słoneczko", czy dzieci będą mogły się do niego dostać w komfortowych warunkach?
W poniedziałek (26.08.2024) w Urzędzie Miasta prezydent Juliusz Wiernicki wręczył powierzenia na stanowisko dyrektorów sześciu miejskich placówek oświatowych. Dyrektorzy funkcje sprawować będą przez okres 5 lat, tj. w okresie od 1 września 2024 r. do 31 sierpnia 2029 r.
Najsłynniejsze w historii „100 dni” dotyczy słynnego Napoleona Bonaparte. 1 marca 1815 roku po powrocie z wygnania na Elbie ponownie przejął władzę we Francji. Po 100 dniach i klęsce pod Waterloo trafił jednak na kolejną wyspę, tym razem Św. Heleny z dala od cywilizacji. I tam zmarł. Z kolei w lutym 1981 roku o 90 dni spokoju poprosił wybrany na premiera gen. Wojciech Jaruzelski. Później o 100 dniach zaczęto mówić, aby ocenić władzę rządu, prezydenta, samorządu itp. I ta świecka tradycja trwa. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić jak piotrkowianie i politycy oceniają 100 dni prezydenta Juliusza Wiernickiego.