Niepotrzebne wersalki, kanapy, inne meble, pralki, lodówki, stare drzwi czy okna to tzw. śmieci wielkogabarytowe. Piotrkowski magistrat apeluje do mieszkańców miasta, szczególnie mieszkających w zabudowie wielorodzinnej (bloki, wspólnoty mieszkaniowe), aby zadbali o najbliższe otoczenie i wyrzucali "wielkogabaryty" w okresie ich odbioru lub, jeżeli termin jest odległy, odwozili je do popularnych PSZOK-ów.
Aż dwóch sesji potrzebowali sulejowscy radni, żeby uchwalić nowe stawki za odbiór śmieci.
Mimo że od kilku już lat funkcjonuje nowa ustawa śmieciowa, mieszkańcy gminy Rozprza nadal wywożą śmieci do lasu.
Z deklaracji śmieciowych złożonych (kolejny raz) przez piotrkowian wynika, że w Piotrkowie Trybunalskim mieszka dokładnie 63 121 osób. Tak było kilka tygodni temu. Liczba ta – jak informuje magistrat – na bieżąco ulega zmianie. Dziś jest to 62 994. Co jeśli ktoś nie wywiązał się ze złożenia deklaracji, czyli próbuje uchylić się od płacenia za odbiór śmieci?
Do 14 lipca mieszkańcy Wolborza powinni złożyć nowe deklaracje śmieciowe. Około połowa jeszcze tego nie zrobiła. Burmistrz Andrzej Jaros apeluje, aby z tym nie zwlekać.
Na fruwające wszędzie śmieci, na zbyt małą liczbę koszy na odpady, na fatalny stan drogi prowadzącej do jeziora Bugaj skarży mieszkaniec osiedla Wierzeje, który w tej sprawie napisał list do naszej redakcji.
Kolejne zmiany w gospodarce odpadami komunalnymi w Piotrkowie weszły w życie 1 lipca. Mamy już pierwsze efekty.
Od środy (1 lipca) obowiązują w Piotrkowie nowe stawki za wywóz odpadów komunalnych. Przypominamy, że opłaty wynoszą: 9 zł za śmieci segregowane i 18 zł za śmieci niesegregowane.
Gminie Rozprza, jako jednej z niewielu w regionie, udało się utrzymać stawkę za wywóz śmieci bez zmian.
Od lipca mieszkańcy gminy Grabica będą płacić za odbiór śmieci niewiele więcej niż obecnie. Niedawno rozstrzygnięto stosowny przetarg, a podczas ostatniej sesji Rady Gminy rajcy zatwierdzili nowe stawki.