Grupa ośmiu osadzonych z Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego w Goleszach sprzątała okolice Zalewu Sulejowskiego - linię brzegową od Swolszewic do Bronisławowa. Ekipa sprzątająca zapełniła cały kontener.
Smog, który tak bardzo doskwiera nam w okresie zimowym powstaje między innymi w wyniku ogrzewania naszych mieszkań i domów złej jakości paliwem. W naszym kraju niestety wciąż powszechne jest palenie śmieci, a ewentualne informowanie odpowiednich służb o takim procederze jest uznawane za donosicielstwo. Zapominamy, że nasza bierna postawa w tej kwestii oznacza zgodę na zatruwanie naszych organizmów i najbliższego nam otoczenia. Ci, którzy spalają śmieci w domowych instalacjach grzewczych narażają się na karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Zadebiutował w 1967 roku w tygodniu harcerskim „Na przełaj”. Andrzej Grabowski – pisarz, poeta, kawaler Orderu Uśmiechu w młodości związany z Piotrkowem obchodzi w tym roku 50-lecie debiutu.
„Wiwat Konstytucja Kabaretowa, czyli 15 lat Trybunałów” to koncert finałowy, który w niedzielę zwieńczył jubileuszową odsłonę Trybunałów Uśmiechu. Od minionego czwartku, przez cztery dni w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie nie brakowało teatru, dobrej muzyki i potężnej dawki humoru.
Sala piotrkowskiego MOK-u wypełniona była po brzegi. Publiczności XV Trybunałów Uśmiechu zaprezentował się Kabaret Moralnego Niepokoju w 2-godzinnym spektaklu. Ci, którzy zdecydowali się spędzić piątkowy wieczór z najpopularniejszymi kabareciarzami w kraju… płakali. Oczywiście ze śmiechu.
Zwieńczeniem pierwszego dnia Trybunałów Uśmiechu trwających w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie był spektakl „Tramwaj zwany pożądaniem” w wykonaniu Teatru Bagatela z Krakowa.
Spotkaniem autorskim z Krzysztofem Jaślarem rozpoczęły się w czwartek Trybunały Uśmiechu 2017. To już 15. edycja wydarzenia pełnego zarówno teatru, muzyki jak i dobrego humoru.
W najbliższy czwartek (19 października) w Piotrkowie rozpoczną się kolejne Trybunały Uśmiechu.
Już niebawem rozpocznie się sezon grzewczy i znów powróci problem smogu. Przyczynia się do niego m.in to, że w piecach spalamy materiały niedozwolone. Negatywny wpływ na środowisko to jedno, bo narażamy się także na wysoką karę finansową.
Turyści wypoczywający na terenie ośrodków wczasowych na terenie gminy Sulejów mają zastrzeżenia do umowy na odbiór odpadów. Została podpisana na rok, a odpady są odbierane nawet w listopadzie i grudniu, czyli wtedy, gdy w ośrodkach nikogo nie ma.