Policjanci przeprowadzili ogólnopolską operację o kryptonimie „GLAS”, wymierzoną w użytkowników internetu, którzy sprowadzali i rozpowszechniali materiały z pornografią dziecięcą. Działania są efektem międzynarodowej współpracy polskich i niemieckich służb. Informacje dotyczące osób wymieniających się plikami o treści pedofilskiej poprzez Biuro Interpolu w Wiesbaden trafiły do Komendy Głównej Policji. Sprawą natychmiast zajęli się eksperci z Wydziału dw. z Handlem Ludźmi Biura Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji. Łącznie podczas działań w całym kraju zatrzymano 15 osób. Jeden z zatrzymanych to mieszkaniec gminy Bełchatów.
Ponad 900 samobójstw lub ich prób odnotowali w 2015 roku policjanci w naszym województwie, w 2014 roku liczba ta była nieznacznie mniejsza. Kilka dni temu w Łódzkim Urzędzie Wojewódzki odbyło się seminarium poświęcone działaniom na rzecz ograniczenia tego zjawiska. Zorganizowane zostało przez Ministerstwo Zdrowia z inicjatywy policji.
Wojewoda łódzki przyspiesza przekazanie środków na program „Rodzina 500+”. Już dziś (6 kwietnia) na rachunki bankowe 177 gmin zostanie przekazane w sumie 81 mln 433 tys. 39 zł.
23 wypadki, jedna ofiara śmiertelna, 27 rannych, do tego 61 nietrzeźwych kierujących – to bilans trzech świątecznych dni (piątek, sobota, niedziela) na drogach województwa łódzkiego.
Tytuł „Jakość Roku 2015” w kategorii "usługa" trafił do Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Wyróżnienie wręczono podczas II Europejskiego Kongresu Jakości w Warszawie.
Jacek Gałek (dyrektor Haering Polska w Piotrkowie) został Człowiekiem Roku 2015 powiatu piotrkowskiego w Plebiscycie organizowanym przez „Dziennik Łódzki”.
Z danych przekazywanych przez samorządy do Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor wynika, że najwięcej swoim dzieciom winni są mieszkańcy łódzkiego. Kwota długów z niezapłaconych alimentów, które musiało wziąć na swoje barki państwo, narosła tu już do 1 miliarda złotych.
Na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi powołano w środę inspektora Andrzeja Łapińskiego, dotychczasowego komendanta miejskiego policji w Białymstoku.
Na przestrzeni ostatnich lat województwo łódzkie zajęło II miejsce w Polsce, jeśli chodzi o wzrost Produktu Krajowego Brutto - tak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Wyprzedza nas tylko województwo dolnośląskie.
W pierwszej dziesiątce najbardziej zanieczyszczonych polskich miast znalazły się Opoczno i Tomaszów Mazowiecki.