TERAZ-1°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Byczyński: Pracujący sprzęt obudziłby mieszkańców

JaKac1
JaKac1 wt., 16 kwietnia 2013 11:44
Warunki do jazdy obecnie dobre, jednak kierowcy jeżdżący po Piotrkowie powinni zachować szczególną ostrożność i zdjąć nogę z gazu, aby nie stracić koła lub nie uszkodzić zawieszenia samochodu. Jazda piotrkowskim ulicami przypomina slalom gigant.
Zdjęcie
Autor: fot. J. Kaczmarek

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Wszystkiemu winne są dziury i wyrwy w nawierzchni, które są łatane, najczęściej w dzień. W nocy większość prac nie może być prowadzona. Wiemy już dlaczego i powodem wcale nie są pieniądze. Drogowcy tłumaczyli, że w nocy nikt nie produkuje masy bitumicznej, a brak materiału przyczynia się do tego, że dziur w nocy latać nie można. Jednak to nie jedyny powód.

 

Zobacz także: Drogowcy łatają, kierowcy narzekają

- Jest cisza nocna. Pracujący sprzęt obudziłby mieszkańców. W paru miejscach mielibyśmy awantury. Nie rozpisywaliśmy przetargu, żeby prace były wykonywane w nocy. Jednak w niektórych miejscach da się wykonać nocne frezowanie. Takie prace odbyły się z w nocy z niedzieli na poniedziałek. Pogoda dopiero się poprawiła. Teraz prace będą zintensyfikowane - mówi Krzysztof Byczyński dyrektor piotrkowskiego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Od 16 do 20 kwietnia na terenie miasta roboty drogowe będą realizowane na następujących ulicach:
- ul. Belzacka na odcinku od ul. Jedności Narodowej do ul. Armii Krajowej,
- ul. Roosevelta na odcinku od ul. Przemysłowej do ul. Wroniej,
- ul. Kopernika na odcinku od Ronda Sulejowskiego do ul. 3-go Maja,
- ul. Śląska (przy Rondzie Sulejowskim):
- skrzyżowanie Armii Krajowej – Piłsudskiego,
- ul. Kostromska na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Słowackiego,
- ul. Modrzewskiego na odcinku od ul. Kostromskiej do ul. Źródlanej,
- ul. Rolnicza na odcinku od torów PKP do ul. Spacerowej,
- ul. Przedborska na odcinku od ul. Śląskiej do ul. Zalesickiej,
- ul. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Wolborskiej do ul Polnej,
- ul. Partyzantów,
- ul. Tkacka.

W związku z koniecznością poziomej naprawy nawierzchni utrudnień należy spodziewać się również w Sulejowie na drodze krajowej nr 12. Prace prowadzone będą w centrum miasta. Zamknięty zostanie jeden pas, a ruch będzie odbywał się wahadłowo, kierowany ręcznie. Ze względu na duże duże natężenie ruchu na tej trasie, należy spodziewać się długich postojów. Kierowcom mogącym wybrać inną trasę sugerujemy, aby szczególnie we wtorek korzystali z takiej możliwości.

Od jutra  zostanie wznowiony ruch na modernizowanym, zamkniętym odcinku drogi wojewódzkiej nr 726, pomiędzy Bukowcem Opoczyńskim, a Dęborzeczką. Ze względu na trwające prace drogowe, zostanie utrzymany jednak objazd dla pojazdów ciężarowych przez Inowłódz, Tomaszów Mazowiecki i Opoczno.

 

(Strefa FM)

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 30

    reklama

    Dla Ciebie

    -1°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio