Advertisement

Zmiany na "dwupasmówce", będzie lepiej?

ePiotrkow Piątek, 05 sierpnia 2022525534
Zmiany na popularnej "dwupasmówce" w Piotrkowie. W ciągu trasy W-Z powstanie kolejne już tzw. aktywne przejście. Tym razem światła ostrzegające zostaną zamontowane przy pasach w al. gen. Władysława Sikorskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Kobyłeckiego.

Ładuję galerię...

Będzie to już czwarte aktywne przejście, które wykonane zostanie na "dwupasmówce". Wcześniej takie rozwiązanie wprowadzono w Al. Kopernika, przy skrzyżowaniu z ul. Próchnika oraz al. Piłsudskiego, przy wiadukcie kolejowym i przy ul. Dzielnej. 

„Aktywne zebry” wymuszają u kierowców zwrócenie szczególnej uwagi na pieszego, który w danym momencie zamierza przekroczyć jezdnię w wyznaczonym miejscu. Odpowiednio wcześnie przekazana informacja pozwala na podjęcie odpowiedniego manewru, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Z tego względu zdecydowaliśmy się na budowę kolejnych dwóch aktywnych przejść - tłumaczą miejscy urzędnicy. 

A jak to działa? Czujniki uruchamiają zamontowane w jezdni dwukolorowe diody, które zapalają się światłem przerywanym, w momencie, kiedy pieszy zbliża się do przejścia. Dodatkowo na znaku pionowym informującym o przejściu dla pieszych pojawia się pulsacyjne światło pomarańczowe.

 

Jeszcze w tym roku w Piotrkowie powstaną dwa takie przejścia. Oprócz wspomnianego wyżej przejścia w al. Sikorskiego taka instalacja pojawi się w al. 3 Maja (na wysokości nieruchomości al. 3 Maja 7).

 

W Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta wyłoniono już wykonawcę inwestycji, która realizowana będzie w formule "Projektuj i wybuduj". Prace mają zostać wykonane w ciągu 60 dni od daty podpisania umowy.

ankieta Ankieta

Czy budowa aktywnych przejść wpływa na bezpieczeństwo pieszych?


Zainteresował temat?

4

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (34)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wieśniak ~wieśniak (Gość)08.08.2022 13:05

ten bubel techniczny powinien być wycofany z użytku, a nie montowany na kolejnych przejściach.
Na łódzkiej np. światełka migają bez powodu, gdy nie ma jakiekolwiek pieszego w ich pobliżu. Takie włączanie świateł bez pieszego powoduje, że kierowcy przyzwyczają się do tego, że to badziewie włącza się bez powodu i spowoduje, że dojdzie do tragedii kiedy faktycznie znajdzie się na nich pieszy.

30


Rdzenny EP ~Rdzenny EP (Gość)05.08.2022 13:12

Przy Mediatece aktywne przejście się uruchamia po przejechaniu auta ciężarowego. Same migające światełka nie rozwiążą problemu. Moim zdaniem wzdłuż całej W-Z powinny być przejścia nad ulicą. Jako pieszy czułbym się bezpieczniej, jako kierowca nie musiałbym myśleć za niektórych pieszych, którzy chodzą z nosem w telefonie.

101


mamtog ~mamtog (Gość)06.08.2022 10:45

Przelotówka przez miasto a niebezpiecznych przejść nawalone co trochę. Ja bym je wszystkie skasował, chcesz przejść to na skrzyżowanie, wcale nie jest daleko.

43


jdr ~jdr (Gość)06.08.2022 11:31

Przejechać przez miasto z tymi utrudnieniami to koszmar. Dlaczego na drodze przelotowej wschód-zachód nie ma żadnych przejść podziemnych czy kładek? Czy nie po to się buduje w mieście drogi dwupasmowe żeby szybciej dotrzeć z punku A do B? W naszym mieście piesi chodzą jak ślepe krowy. Nie dość, że spacerkiem to jeszcze z nosem w telefonie. Nie ma żadnych patroli, po co mamy Straż Miejską? Wydawane są publiczne pieniądze na te służby, a na ulicach nie uświadczysz żadnego przedstawiciela tych służb.
Dlaczego miasto nie ma sensownej obwodnicy dla uczestników ruchu przejeżdżających przez miasto? Tyle lat się o tym mówi, a mamy jakieś kawałki obwodnicy. Reasumując, infrastruktura drogowa w naszym mieście jest okropna!!!

82


zorro ~zorro (Gość)06.08.2022 16:35

Wielu te swiatelka ma gdzieś .Dron nad takim przejsciem i czesać ile wlezie. Raz zaplaci drugi raz się zastanowi czy warto, a to napewno przeloży się na wyzszy stopień bezpieczeństwa

32


Jarosław singiel ~Jarosław singiel (Gość)06.08.2022 10:42

Te światła to bubel pieszych nie ma światła ostrzegają.Po jakimś czasie kierowcy nie zwracają uwagi jeśli jechali kilka razy i światła wprowadzały w błąd

30


stefan ~stefan (Gość)05.08.2022 20:59

holo hali te światła cały czas mają włączony tryb "dyskoteka"

30


Andrzej1 ~Andrzej1 (Gość)05.08.2022 16:41

A może by tak podzielić przejścia na dwa oddzielne

31


john wick ~john wick (Gość)05.08.2022 15:45

Kolejny przykład udawania działań przez zarządcę drogi. Jakby chcieli zrobić coś naprawdę sensownego, to zwęziliby drogę. Prawda jest taka, że tyle pasów w tym miejscu nie jest potrzebne. Jeden w każdą stronę spokojnie można by przeznaczyć na parking czy pas dla rowerów. Albo na cokolwiek w sumie, bo gorzej też przestrzeni nie da się wykorzystać niż obecnie.
Ewentualnie można by było ustawić sygnalizację świetlną. Przy tej szerokości jezdni byłoby to uzasadnione i takie coś działa. Widać to choćby przed I LO.
Ale nie, łatwiej jest postawić jakieś świecidełka i się cieszyć z tego. No nie. Dobra infrastruktura to taka, która wymusza odpowiednie zachowania. Już widzę zachrzaniąjacych tą miejską autostradą, jak przejmują się takim czymś. Ta infrastruktura nie wymusza niczego, może oprócz dobrego samopoczucia u zarządcy i urzędników, że "coś" zrobili.

18


Kalingrad ~Kalingrad (Gość)05.08.2022 15:27

Chcecie jak w Niemczech to na skrzyżowanie ze światłami a nie pasy na 2 pasmuwce

43


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat