Zgodnie z planem. Jest złoto!

Poniedziałek, 18 lipca 20221
Zuzanna Wiernicka została mistrzynią Polski do lat osiemnastu w biegu na 1500 metrów. Tytuł wywalczyła podczas lekkoatletycznego czempionatu kraju, który odbył się w Bielsku-Białej.

16-letnia piotrkowianka jechała na Mistrzostwa Polski U-18 jako główna faworytka do zdobycia mistrzowskiego tytułu i podczas biegu potwierdziła swoją dominację. Zuzanna Wiernicka wygrała, osiągając czas 4 minuty 38,56 s.

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu piotrkowianka brała udział w Mistrzostwach Europy do lat osiemnastu. Podczas zawodów w Jerozolimie pokazała się z bardzo dobrej strony: wygrała swój półfinał, a w decydującej rywalizacji zajęła czwarte miejsce. Piszemy o tym w tekście:

Zabrakło niewiele. Wiernicka tuż za podium.

Przed młodą lekkoatletką jeszcze jeden start w tym sezonie. Na koniec lipca piotrkowianka weźmie udział jeszcze w Europejskim Festiwalu Młodzieży Olimpijskiej, na którym planuje się odkuć za występ na Mistrzostwach Europy.

Mam nadzieję, że na tych zawodach uda mi wywalczyć jakiś medal, bo niedosyt po Mistrzostwach Europy jednak pozostaje - zapowiada Zuzanna Wiernicka.

O postaci piotrkowianki, która ma szansę zawojować lekkoatletyczne areny Europy i świata, przeczytacie więcej już w środę, w najbliższym numerze Tygodnia Trybunalskiego.