Zdecydowała pierwsza połowa

Wtorek, 28 listopada 20233
To nie było udane zakończenie pierwszej rudy fazy zasadniczej w wykonaniu szczypiornistów Piotrkowianina. Podopieczni Michała Matyjasika przegrali na wyjeździe z Azotami Unia Tarnów aż 24:32.
Fot. Piotrkowianin Fot. Piotrkowianin

O wyniku zdecydowała przede wszystkim bardzo słaba pierwsza połowa w wykonaniu piotrkowskich szczypiornistów. Przed meczem w Tarnowie trener Michał Matyjasik uczulał swoich podopiecznych na to, aby byli skoncentrowani w pierwszych minutach spotkania. Niestety gospodarze narzucili swoje warunki od pierwszej akcji. W 23. minucie zanosiło się na prawdziwy nokaut, bowiem gospodarze wygrywali już 16:4.

Pojedynek kończący pierwszą rundę miał bardzo podobny przebieg do spotkania w Głogowie, gdzie Piotrkowianin również, mówiąc kolokwialnie, nie dojechał na pierwszą połowę.

 

Po zmianie stron, przy stanie 9:21, nasz zespół zaczął już grać swoją piłkę ręczną. Odrobił w drugiej połowie część strat, wygrywając drugą odsłonę spotkania 15:11. To oczywiście nie mogło wystarczyć do końcowego zwycięstwa. Z trzech punktów cieszyli się tarnowianie, którzy wygrali ostatecznie 32:24.

 

Po raz drugi z rzędu najskuteczniejszym zawodnikiem Piotrkowianina był Antoni Doniecki. Kołowy tym razem zapisał na swoje konto sześć trafień.

 

Drugą rundę sezonu zasadniczego Piotrkowianin rozpocznie w sobotę (2 grudnia) w Płocku spotkaniem z Orlen Wisłą. Mecz rozpocznie się o 16:00. 

 

Azoty Unia Tarnów - Piotrkowianin 32:24 (21:9) 

 

Unia: Wysocki, Małecki (39%) – Zdobylak 1, Wątroba, Sanek 2, Podsiadło 5, Małek, Bushkou 3, Smolikau 4, Adamski 5, Słupski 3, Parovinchak 5, Kucharzyk 2, Sikora 1, Mrozowicz 1

Karne: 2/3 

Kary: Mrozowicz, Sanek 

 

Piotrków: Chmurski (31%), Kot (13%) – Wawrzyniak, Doniecki 6, Stolarski 1, Matyjasik 1, Szopa 3, Wadowski 3, Swat 2, Żyszkiewicz 3, Filipowicz, Surosz 1, Mosiołek, Grzesik 2, Kowalski, Krajewski 2  

Karne: 2/2 

Kary: Filipowicz, Stolarsk

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

? ~? (Gość)28.11.2023 10:37

A miało być tak pięknie, a tu taki łomot.

30


? ~? (Gość)28.11.2023 09:25

Jak to było z tą kurą ?

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat