Advertisement

Zarekwirowali nielegalne automaty i wyroby tytoniowe

PolicjaRegion Sobota, 18 marca 20237
Wspólne działania policjantów z Tuszyna oraz funkcjonariuszy łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziły do zabezpieczenia pięciu nielegalnych automatów do gier hazardowych. Mundurowi znaleźli też w lokalu papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy.
fot. KPP Łódź-Wschód fot. KPP Łódź-Wschód

Policjanci z Komisariatu Policji w Tuszynie dzięki własnym ustaleniom wytypowali miejsce, w którym były zainstalowane nielegalne automaty do gier. Policjanci pojechali pod ustalony adres w Tuszynie i obserwowali lokal. Byli w stałym kontakcie z łódzkimi funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. Funkcjonariusze zastali w lokalu pięć nielegalnych automatów. Na organizowanie tego typu gier wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna.

Funkcjonariusze przeprowadzili na miejscu eksperyment procesowy, który potwierdził, że są to urządzenia działające w sprzeczności z przepisami prawa. Dodatkowo w lokalu mundurowi znaleźli 2,5 kilograma tytoniu i 110 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Maszyny i wyroby tytoniowe zostały zarekwirowane przez łódzki urząd, który będzie teraz gospodarzem prowadzonego postępowania w tej sprawie. Prowadzącemu nielegalny proceder grozi grzywna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności - relacjonuje mł. asp. Aneta Kotynia, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji Łódź-Wschód.

Nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu, stanowi przestępstwo lub wykroczenie skarbowe.


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jojo ~jojo (Gość)18.03.2023 20:06

Najlepszy jest baner pana Marszałka Zie..y w Gomulinie ,a pod nim buda z maszynkami do gry.Granice obłudy nie znają granic.

100


finek ~finek (Gość)18.03.2023 20:11

Ciekawe ile razy w roku Piotrkowscy celnicy weszli do lokali z automatami.Myślę ,że ,ani razu bo ich wyrosło jak grzyby po deszczu.A tam kasa w skali roku idzie w milionach.

90


Nico ~Nico (Gość)19.03.2023 09:26

110 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak to brzmi a to po prostu 5paczek fajek plus połowa szóstej. Albo jeszcze mniej bo widziałem papierosy w paczkach po 25 sztuk i kiedyś były nawet po 40sztuk w paczce. Co do tytoniu to nie wiem czy to dużo. Osobiście nie palę.

80


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat