Za nieusunięcie śniegu z chodnika grozi mandat, a nawet grzywna

Strefa FM Utworzono: Wtorek, 29 listopada 201639 5170
Przypominamy, że odśnieżanie chodników przylegających do nieruchomości to obowiązek właścicieli posesji. Za jego niedopełnienie możemy otrzymać mandat od strażników miejskich.

- W okresie zimowym właściciele nieruchomości zobowiązani są do usuwania śniegu i lodu z chodników przylegających bezpośrednio do nieruchomości - mówi Jan Sońta, kierownik referatu ds. wykroczeń Straży Miejskiej w Piotrkowie. - Kiedy chodniki nie przylegają bezpośrednio do nieruchomości, wtedy te obowiązki spoczywają na służbach miejskich. Za nieusuwanie lodu, śniegu i śliskości z chodnika grozi mandat karny w wysokości 100 zł, a w przypadku kiedy sprawa znajdzie swój finał w sądzie, grzywna może wynieść nawet 5 tys. zł.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (39)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Grześ ~Grześ (Gość)03.12.2016 21:44

Chodnik odśnieża właściciel posesji (czytaj: prywatny, bo tereny miejskie mogą poczekać), a miasto zgarnia kasę za płatne parkowanie. Czy oczyszczenie takiego chodnika nie należy czasem do miasta, skoro czerpie z niego korzyści finansowe ?

20


gość ~gość (Gość)01.12.2016 08:11

Przypominam panom odśnieżaczom że ul. Sikorskiego ma 3 pasy a nie 2 !!

30


urzędniczka mgr. Agnieszka ~urzędniczka mgr. Agnieszka (Gość)01.12.2016 08:08

Uwarzam, ze właściciele posesji powinni również odśnieżać jezdnie do połowy. A kary powinny być do 6 miesięcy wiezienia.

31


okok ~okok (Gość)30.11.2016 21:56

Szkoda, że to nie obowiązuje terenów miejskich

40


73bibi ~73bibi (Gość)30.11.2016 20:26

kto dostanie mandat lub grzywnę za nie odsnieżoną ulicę ?

40


?? ~?? (Gość)30.11.2016 13:36

P. Kwiatkowski "nieusunięcie" powinno być napisane razem czy oddzielnie ?

21


Bv ~Bv (Gość)30.11.2016 13:26

Super,do odśnieżania chodnik należy do właściciela posesji,ale jak właściciel posesji chciałby zagospodarowaniac " ten swój" chodnik to w tym momencie rzeczony chodnik nie należy już do właściciela posesji.

50


jacuś ~jacuś (Gość)30.11.2016 08:42

odśnieżanie chodnika to praca w pasie drogowym. Trzeba mieć pozwolenie na zajęcie pasa, trzeba miejsce pracy odpowiednio oznakować...np tabliczką "przejście drugą stroną ulicy" i macie cały dzień na usuwanie śniegu

120


Informatykkernel ~Informatykkernel (Gość)30.11.2016 01:43

Witam no normalnie smiech na sali to co czytam przechodzi ludzkie pojecia jak mam odsniezac chodnik przy swojej posesji skoro nie nalezy do mnie nie place za niego podatku . A skoro tak twierdzi urzad miasta ze musze odsniezac to ten teren powinien byc moj i nie wazne czy to lato czy zim to powinienem na tym kawalku terenu robic sobie co chce rozstawic grila czy na pali ognisko na srodku i pic sobie browarka ale jak bym tak zrobil to odrazu bym dostal grzywne . Smiech na sali miasto samo powinno dbac o odśnieżanie chodnikow i ulic przepraszam ale wszyscy podatnicy placa na nich i to idzie znaszego budżetu i nasz podAtkow ale pewien pan sobie wymyslil inaczej po co odśnieżać skoro mozna pieniadze wziąść na kieszen nasze a z nas zrobic pajaca ktory zrobi czarna prace za nich kupa smiechu rządzący w naszym miescie i polsce to lobuzeria pozdro

100


Enigma ~Enigma (Gość)29.11.2016 21:05

Tak ...pewnie ze tak. Jak mój chodnik to muszę odsniezac i sypać piachem a jak nie to mandat. A skoro muszę odsniezac to latem na swoim chodniku postawie sobie fotelik popijając browarka. I ciekawe co wtedy nasza straż wiejska.

130