Advertisement

Z różańcem będą modlili się o trzeźwość

ePiotrkow Piątek, 05 sierpnia 2022331832
Przed nami pierwsza sobota miesiąca, a to oznacza, że ulicami Piotrkowa po raz kolejny przejdzie Męski Publiczny Różaniec. To już czterdziesta pierwsza odsłona wydarzenia. Tym razem uczestnicy będą modlić się o trzeźwość.
Fot. kontakt@epiotrkow.pl Fot. kontakt@epiotrkow.pl

Sierpień w kościele katolickim jest miesiącem, w którym w sposób szczególny wierni modlą się o trzeźwość. Będzie to także intencja sobotniej modlitwy różańcowej. 

Poprzez męski różaniec będziemy chcieli zachęcić nie tylko do walki z nałogiem alkoholowym. Przede wszystkim będziemy chcieli zachęcić do podjęcia trudu walki ze wszystkimi zniewoleniami i wszystkim, tym co może na co dzień niszczyć nasze relacje rodzinne, nasze zdrowie i przede wszystkim relację z Bogiem - mówi Maciej Hubka, jeden z organizatorów wydarzenia.

 

Różaniec rozpocznie się przy kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Uczestnicy przejdą ulicami miasta do kościoła pw. św. Jacka i św. Doroty. Tam odprawiona zostanie eucharystia, która równocześnie będzie mszą świętą odpustową. 

6 sierpnia przypada uroczystość Przemienienia Pańskiego, która w parafii św. Jacka i św. Doroty jest uroczystością odpustową. Uczestnicy modlitwy będą mogli więc skorzystać z dobrodziejstw odpustu. Ze względu na to święto zapraszamy w zmienionych godzinach. Rozpoczynamy o godz. 9:00 pod kościołem Najświętszego Serca Jezusowego i udamy się na mszę o godz. 10:00 - dodaje Maciej Hubka. 

 

 

 


Zainteresował temat?

3

5


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kot ~kot (Gość)09.08.2022 08:12

Nikomu tym krzywdy nie robią. Lepiej zająć się tymi patologicznymi dziećmi z pod fokusa co stoją popołudniami. Rodzice pewnie też nie tego

02


goœć_tymon ~goœć_tymon (Gość)07.08.2022 08:16

A co to komu przeszkadza? Tolerancja jest pojęciem uniwersalnym - obowiązuje w każdą stronę. Skoro parady równości się popiera, to niech i religijne ruchy mają akceptację.

43


Rdzenny EP ~Rdzenny EP (Gość)05.08.2022 13:19

Ostatnio do Łodzi wróciła parada wolności, to wszyscy klaskali, że super, że nowocześnie, że równouprawnienie. Jak ludzie wychodzą z różańcem... to krzyk, że zaściankowość i obłuda. Widać, jak niektórych boli temat dotyczący wiary. Dziwny jest ten świat.

917


E ~E (Gość)05.08.2022 11:42

Przewodniczący Rady Miasta powinien iść na czele.
Co to w ogóle za farsa w XXI wieku ?

224


Grz ~Grz (Gość)05.08.2022 11:54

"Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie." (Mt 6:1)
"Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo1 będą wysłuchani. 8 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie." (Mt 6:5-8)

181


go?ć_aaa ~go?ć_aaa (Gość)05.08.2022 23:21

I znowu to obchodzenie się z "wiara" na ulicy.
Wiara tak dla każdego na jego sposób, ale po co tak publicznie???

114


A74 ~A74 (Gość)05.08.2022 22:13

Nie wystarczy po prostu nie pić jak ja od wielu lat bez żadnego różańca?

132


łosioł ~łosioł (Gość)05.08.2022 19:21

Żeby być trzeźwym, wystarczy nie pić. Tako Wam zwykły łosioł rzecze. A te modły o trzeźwość przypominają sytuację Icka z dowcipu, co się o wygraną w Lotto modlił.
Wyobrażam sobie taką hipotetyczną sytuację, jak drogówka zatrzymuje samochód, cuchnący alkoholem kierowca wydmuchuje 3 promile i bełkocze na usprawiedliwienie:
- Aaaaale chłochłoppaki z mmęskiego róróżżańca juszsz mmodlą siem o mmoją tszszeźwość...

131


Smakosz browca ~Smakosz browca (Gość)05.08.2022 11:28

Nie pijta tyle to nie bedzieta musieli sie modlić

232