Advertisement

Wola Krzysztoporska. Jak ograniczyć zanieczyszczenie powietrza – ankieta!

Urząd Gminy Wola KrzysztoporskaRegion Poniedziałek, 22 lutego 20210
Gmina Wola Krzysztoporska przystępuje do aktualizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. Jak zaprojektować najlepsze rozwiązania, by ograniczyć zanieczyszczenie powietrza? Prosimy o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety, która może pomóc w opracowaniu strategii na najbliższe lata.
Wola Krzysztoporska. Jak ograniczyć zanieczyszczenie powietrza – ankieta!

Aktualizacja Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Wola Krzysztoporska na lata 2021-2026

 

PLAN GOSPODARKI NISKOEMISYJNEJ (PGN) to dokument strategiczny, opisujący kierunki działań zmierzających do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego, tj. redukcji emisji gazów cieplarnianych, zwiększenia udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, zwiększenia efektywności energetycznej oraz poprawy jakości powietrza, a także zmiany postaw konsumpcyjnych użytkowników energii, tworzony na podstawie przeprowadzonej ankietyzacji wśród mieszkańców i przedsiębiorców z terenu gminy.

 

Opracowanie aktualizacji ma na celu m.in. zaprojektowanie rozwiązań umożliwiających zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych (w szczególności CO2) oraz innych szkodliwych substancji do powietrza, redukcję zużycia energii oraz zwiększenie udziału energii ze źródeł odnawialnych. Potrzeba aktualizacji wynika z upływu daty obowiązywania dotychczasowego PGN.

 

W zaktualizowanym dokumencie znajdzie się kompletna lista inwestycji związanych z gospodarką niskoemisyjną, planowanych do realizacji w najbliższych latach tj. 2021-2026.

 

Aby jak najlepiej rozpoznać i zdiagnozować potrzeby gminy w zakresie modernizacji źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków, Urząd Gminy zachęca do wypełnienia krótkiej ankiety.  Wypełnienie ankiety nie jest żadnym wiążącym zobowiązaniem z Państwa strony, natomiast stanowi ważną informację dla nas o możliwościach dalszej poprawy jakości powietrza w naszej gminie.

 

Ankieta jest dostępna (do dnia 28.02.2021r.) pod linkiem:

https://forms.gle/zQKaZLNT7RfiJVRZ8

 

Ankieta dostępna jest także na www.wola-krzysztoporska.pl/jak-ograniczyc-zanieczyszczenie-powietrza-ankieta/. Można ją wydrukować, wypełnić i w Urzędzie Gminy wrzucić do pudełka oznaczonego napisem ANKIETY PGN.

 

Organizatorzy zapewniają anonimowość wszystkim uczestnikom badania, a przekazane dane będą traktowane jako poufne.


Zainteresował temat?

0

5


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat