Ważne zwycięstwo i awans

Piotrkowianin Sobota, 15 kwietnia 20235
Czwartą wygraną w pięciu ostatnich meczach wywalczyli piłkarze ręczni Piotrkowianina. W bardzo ważnym spotkaniu dla układu w dolnej części tabeli zespół Bartosza Jureckiego i Michała Matyjasika pokonał Gwardię Opole 34:29 (16:14), prowadząc praktycznie przez cały mecz. Dzięki zwycięstwu nasz zespół awansował na dziesiąte miejsce w tabeli.

Goście z Opola przyjechali do Piotrkowa przełamać fatalną serię pięciu porażek z rzędu. Wynik spotkania otworzył Roman Chychykalo, ale już po chwili, po rzucie Piotra Swata, był remis 1:1. Przy remisie 3:3 Piotrkowianin rzucił cztery bramki z rzędu i w 11. minucie było 7:3 dla gospodarzy. Osiem minut później szybko i skutecznie grający zespół z Piotrkowa wygrywał już nawet 13:7. W końcówce pierwszej połowy zaciął się jednak i goście odrobili większość strat. Po trzydziestu minutach było 16:14.

Chwilę po wznowieniu gry bramkę rzucił Mateusz Jankowski i przewaga Piotrkowianina stopniała do najmniejszej możliwej (16:15). Gwardia nie poszła jednak za ciosem. Piotrkowianin to wykorzystał i dość szybko odzyskał przewagę z pierwszej połowy. W 35. minucie, po trafieniu Adama Pacześnego, gospodarze wygrywali 20:16. I tego prowadzenia nie oddali już do końca pojedynku. Gwardia kilka razy dochodziła na dystans 2-3 bramek, ale nie było tego dnia jej stać na więcej. Nie pozwolił na to bardzo dobrze broniący Kacper Ligarzewski oraz skuteczni: Piotr Jędraszczyk i Marcin Matyjasik. Pierwszy z nich rzucił dziewięć, a drugi siedem bramek.

To zwycięstwo cieszy mnie podwójnie. Gdzieś słyszałem opinię, że będę miał rozdarte serce bo w przyszłym sezonie będę pracował w Gwardii Opole. Jestem jednak profesjonalistą i mam kontrakt w Piotrkowie do 30 czerwca. Ta wygrana daje nam chwilę oddechu, ale nadal wszystko jest otwarte. Od poniedziałku zaczynamy przygotowania do meczu w Gdańsku - powiedział trener Piotrkowianina Bartosz Jurecki.

Piotrkowianin - Gwardia Opole 34:29 (16:14)

Piotrkowianin: Ligarzewski, Chmurski, Kot - Wawrzyniak 1, Jędraszczyk 9/4, Doniecki 1, Matyjasik 7/1, Szopa, Swat 4/2, Surosz 1, Pożarek, Mosiołek 2, Kowalski 4, Mastalerz 3, Pacześny 2.