Advertisement

Tytuł obroniony

Strefa FM Środa, 02 grudnia 20157
Szczypiornistki piotrkowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 obroniły tytuł mistrza województwa w piłce ręcznej szkół ponadgimnazjalnych, zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo.
Tytuł obroniony

W finale wojewódzkim, zorganizowanym przez  przez działaczy piotrkowskiego Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego, rywalizowały reprezentacje sześciu szkół, oprócz tej piotrkowskiej o zwycięstwo walczyły jeszcze zespoły I LO w Aleksandrowie Łódzkim, tomaszowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6, I LO w Wieluniu, II LO w Łowiczu i 43 LO w Łodzi. Najpierw zespoły rywalizowały w dwóch grupach, w pierwszej najlepiej zaprezentował się zespół z Łodzi, a w drugiej zespół z Piotrkowa i to właśnie te dwie drużyny awansowały do finału. Najpierw jednak rozegrano mecz o trzecie miejsce pomiędzy drużynami z Tomaszowa i Wielunia, to był niezwykle wyrównany pojedynek, który w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 11:11. Zwycięzcę wyłoniono dopiero po dogrywce, ostatecznie lepsze w tym pojedynku okazały się zawodniczki z Wielunia, które wygrały 14:13.

Finał był niemniej emocjonujący, przez kilkanaście minut utrzymywał się remis 2:2, piotrkowianki nie zdołały wykorzystać kilku wybornych okazji i dopiero w 17. minucie wyszły na prowadzenie. Trzy minuty później łodzianki odrobiły straty, a potem objęły prowadzenie. Wydawało się, że zespół ze stolicy województwa zwycięży 4:3, ale 15 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry reprezentantki piotrkowskiej „dwójki” zdołały wyrównać. W dogrywce piotrkowianki rzuciły trzy kolejne bramki i wygrały ten mecz 7:4.

 - W pierwszych minutach tego meczu nie mogłyśmy się zgrać, ale końcówka była dużo lepsza, pokazałyśmy charakter - powiedziała Katarzyna Jasnos, zawodniczka zwycięskiej drużyny.

 - Starsze dziewczyny, które grają w tym zespole przestały już trenować i momentami nie starcza im sił, na szczęście młodsze zawodniczki im pomogły. To jest nasza siła - podsumowała Ewa Więcek, trenerka reprezentacji ZSP nr 2.

Uczennice "dwójki" wywalczyły mistrzostwo województwa trzeci raz pod rząd.

Skład reprezentacji ZSP nr 2: Ewa Wędzonka, Marlena Kotecka, Katarzyna Jasnos, Angelika Skudlara, Żaneta Fogiel, Małgorzata Lesiak, Weronika Jagusiak, Karolina Płusa, Klaudia Matyja, Natalia Cubała, Roksana Al-Najashi.


Zainteresował temat?

6

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Janek ~Janek (Gość)03.12.2015 11:25

W Tomaszowie Maz., tych samych rozgrywkach na szczeblu gimnazjalnym również zwyciężyły piotrkowianki. Dziewczyny z gimnazjum nr.5:) Brawa dla Pani Anny Kalinowskiej i dziewczyn.

30


absolwentka ~absolwentka (Gość)03.12.2015 09:00

Gratulacje :) Oby tak dalej :) PIOMA

20


bbb ~bbb (Gość)02.12.2015 21:48

Świetnie dziewczyny ZSP nr 2 najlepsze.Ukłony w stronę pani Więcek

10


buczen ~buczen (Gość)02.12.2015 20:41

Brawo dla Pioma! Kiedyś też reprezentowałam tą szkołę ;)

20


LUQ LUQranga02.12.2015 16:37

wiedziałem że W-F na Piomie uczy była piłkarka ręczna ale że mamy taką dobrą drużynę to tego już nie wiedziałem . A bramkarka gra w juniorkach Piotrcovii chyba że pożyczyła od siostry :)

20


Kwadratowy ~Kwadratowy (Gość)02.12.2015 15:50

PIOMA!! Brawo kadra, brawo Pani Trener!

20


Absolwent ~Absolwent (Gość)02.12.2015 12:47

PIOMA najlepsza <3

30


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat