Advertisement

Tragedia przy ul. Belzackiej w Piotrkowie. Nie żyje 80-letnia kobieta

Poniedziałek, 27 lutego 20238
To był tragiczny poniedziałkowy poranek w Piotrkowie. W jednym z bloków przy ul. Belzackiej doszło do pożaru w wyniku, którego zmarła jedna osoba.
Zdjęcie poglądowe/archiwum ePiotrkow.pl Zdjęcie poglądowe/archiwum ePiotrkow.pl

Piotrkowscy strażacy otrzymali zgłoszenie po godzinie 6:00 rano. Chodziło o pożar w jednym z lokali mieszkalnych, a zgłaszający mówił o dymie, który czuć było na klatce schodowej. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy próbowali zlokalizować pożar. Nie było żadnych zewnętrznych oznak, a z żadnego lokalu nie wydobywał się dym. Po kontakcie z osobą, która dokonała zgłoszenia, strażacy przeprowadzili kontrolę okolic mieszkania, w którym podejrzewano pożar. Sprawdzali m.in. czy widać dym na klatce lub drzwi wskazanego lokalu są nagrzane. Żadne oznaki wskazujące na pożar nie występowały - relacjonuje mł. bryg. Wojciech Pawlikowski z Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie. - Sąsiedzi poinformowali kierującego akcją ratowniczą, że skontaktowali się z jednym z członków rodziny zamieszkującej w tym lokalu. Miała ona pojawić się z kluczami, aby ewentualnie strażacy mogli skontrolować to mieszkania. Pozostałe mieszkania w obrębie zostały sprawdzone przez strażaków wcześniej - dodaje.

Po otwarciu drzwi i skontrolowaniu mieszkania okazało się, że w jednym z pomieszczeń tego lokalu jest pożar. Wprawdzie jego powierzchnia była bardzo mała, ale spowodował on duże zadymienie w tym pokoju. 

Paliła się jedna z poduszek oraz część wyposażenia. Pożar bez mała został po prostu zadeptany przez strażaków. Substancje, które wytworzyły się podczas procesu spalania, były jednak na tyle toksyczne, że osoba, która przebywała w tym mieszaniu zmarła - dodaje Wojciech Pawlikowski. 

Ofiarą jest 80-letnia kobieta. Strażacy przypuszczają, że prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Czynności wyjaśniające prowadzi już policja pod nadzorem prokuratury. 

 


Zainteresował temat?

4

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

len ~len (Gość)27.02.2023 19:14

to jest fota z lata a nie z teraz, popatrzcie chociażby na drzewa, poza tym zdjęcie dotyczy innego bloku wcale nie na Belzackiej....

Moderator: pod zdjęciem jest wyraźnie napisane, że to jest zdjęcie poglądowe

42


go?ć_kowal ~go?ć_kowal (Gość)27.02.2023 17:40

Nie sądzę żeby straż wjechała pod prąd

01


go?ć_mieszkaniec ~go?ć_mieszkaniec (Gość)27.02.2023 16:29

To jest ulica jednokierunkowa jak coś

01


exodus 1985 ~exodus 1985 (Gość)27.02.2023 13:24

To jest za Merkurym?

41


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat