Szczypiornistki i szczypiorniści z Piotrkowa bezkonkurencyjni na piachu

Poniedziałek, 28 czerwca 20215
Ekipa BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski absolutnie zdominowała pierwszy turniej tegorocznej edycji PGNiG Summer Superligi. W Warszawie ze zwycięstwa cieszyli się zarówno nasi panowie, jak i panie. W turnieju żeńskim z dobrej strony zaprezentowała się także drużyna GRU II.

Panie z BHT GRU były bezkonkurencyjne w turnieju żeńskim i zmagania zakończyły nie tracąc ani jednego seta. W finale pokonały 2:0 Byczki Kowalewo Pomorskie. Ich koleżanki z drugiej drużyny również rozegrały dobre zawody – najpierw przeszły przez kwalifikacje, a w turnieju głównym zostały sklasyfikowane na szóstej lokacie.

Nasi panowie zaliczyli potknięcie w fazie grupowej, w której przegrali 1:2 ze swoim największym rywalem, czyli Petrą Płock. Natomiast pozostałą część turnieju przeszli jak burza, a w finale zrewanżowali się za zeszłoroczną przegraną z finału mistrzostw Polski i wygrali 2:0 z Damy Radę Inowrocław.

W ramach tegorocznych rozgrywek PGNiG Summer Superligi zaplanowano łącznie pięć turniejów. Finał mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej odbędzie się w dniach 13-14 sierpnia w Darłowie, a najbliższe turniej zaplanowano w dniach 2-4 lipca w Łomży.